Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce

Reklama

wtorek, 28 luty 2017 09:34

Freeridowcy spotkają się na Chopoku

Napisane przez AG

Po raz 15. odbędą się na stokach Chopoku w Niskich Tatrach zawody freeridowe CGC Jasna Adrenalin.

Zawody CGC Jasná Adrenalín już po raz ósmy są częścią światowej serii Freeride World Qualifier (FWQ). W dniach 3 - 5 marca zawodnicy będą walczyć o punkty i o cenne nagrody pieniężne.
W zawodach wystartuje 89 uczestników, w tym 59 mężczyzn i 21 kobiety. Będą zjeżdżali po południowo-wschodnim stoku Chopoka o długości 400 metrów, mającym nachylenie od 35 do 63 stopni. Start zaplanowano na wysokości 2 002 a metę na wysokości 1 602 metrów

Ladislav Mrava, dyrektor zawodów CGC Jasná Adrenalín, powiedział: “Jak to już się stało zwyczajem, w naszych zawodach mamy potwierdzony udział zawodników z pierwszej dwudziestki na świecie. Zgłosiła się na przykład szwedzka freeriderka Lotten Rapp, która jest obecnie 12. najlepsza na świecie, swój udział potwierdzili także Rosjanin - Iwan Malakow, Nowozelandczyk - Sam Lee oraz czwarta we freeridzie na snowboardzie na świecie - Finka Michela Hollsten. Widzowie będa mogli oglądać zmagania, jak zwykle, z przeciwległego grzebienia przy końcowej stacji kolejki z Końskiego Grunia. Na starcie stawią się zawodnicy z Hiszpanii, Andory, Holandii, Czech, Niemiec, Francji. Słowację będa reprezentowali: Ján Tajboš, Marek Gazda i Martin Labuda.”

Od 1 marca na zawodników i kibiców czeka zabawa w klubie Happy End, same zawody odbędą się z dniach 3-5 marca. Organizatorem imprezy jest Słowackie Stowarzyszenie Freeridowych Narciarzy, które powstało w 2003 roku. W tym roku finałowymi zmaganiami w cyklu FWT będą zawody w szwajcarskim kurorcie Verbier., które odbęda się w kwietniu.