Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 10 luty 2017 09:45

Alpejskie wieczorne spacery

Napisane przez MG
Spacer z pochodniami w Montafon Spacer z pochodniami w Montafon archiwum austriainfo

Wędrówki z pochodniami w dolinie Montafon w Vorarlbergu to jedna z atrakcji przygotowanych przez gospodarzy na czas po nartach.

Wędrówka zaczyna się od wjazdu kolejką Valisera Bahn do środkowej stacji na wysokości 1680 m n.p.m. Na górze wędrowcy kierują się najpierw do dawnej koziarni, a dzisiaj przytulnej restauracji „Gäßbarga“, gdzie przed wyruszeniem w drogę spożywają solidne tradycyjnego austriackie danie, tj. serowe kluseczki z prażoną cebulą. Przy grzanym winie i gorącym piecu uczestnicy wycieczki zapoznają się ze sobą, zanim tuż po zmroku, ciepło ubrani wyruszą w ciemności nocy. Ze schroniska trasa wędrówki prowadzi leśnymi drogami, zboczem góry i przez przykryty śniegiem świerkowy las do malowniczej wioski Garfrescha, a drogę oświetlają płonące pochodnie, wyczarowując wokół magiczną grę cieni.
Do doliny można wrócić wyciągiem krzesełkowym albo na sankach – po najdłuższym oświetlonym naturalnym torze saneczkowym w Vorarlbergu.
Wędrówka z pochodniami ze zjazdem na sankach
W każdy wtorek (do 21 marca 2017) przy odpowiednich warunkach śniegowych i atmosferycznych
Zbiórka: o godz. 16:20 przy dolnej stacji Valisera Bahn w St. Gallenkirch
Cena wycieczki z przejazdem kolejką, posiłkiem, przewodnikiem i przejazdem Garfrescha Bahn: osoby dorosłe 35 euro, dzieci 18,50 euro, taryfa rodzinna I (1 osoba dorosła z dziećmi) 62 euro, taryfa rodzinna II (2 osoby dorosłe z dziećmi) 88,50 euro
Zgłoszenia do godz. 16:00 w przededniu wycieczki we wszystkich kasach lub pod numerem telefonu 43 5557 6300

Nocne spotkanie z przyrodą i romantyczny nastrój to również oferta dla uczestników wędrówki z pochodniami w Parku Krajobrazowym Dobratsch, położonym w Karyntii.
Kubkiem gorącej ziołowej herbatki witają swoich gości w Heiligengeist przewodniczki Ulrike i Martina. Następnie grupa wyrusza na medytacyjną wędrówkę z pochodniami i latarniami, wsłuchując się w opowieści i legendy regionu. Droga wiedzie przez malownicze lasy, mijając szumiące potoki, aż do polany, na której otwiera się widok na rozgwieżdżone niebo. 1,5-godzinna, łatwa wędrówka kończy się w schronisku Hundsmarhof. Tam przewidziany jest ostatni punkt programu – ognisko, przy którym na życzenie można sobie upiec chlebek.
„unplugged-Tour“ w Parku Krajobrazowym Dobratsch
21 stycznia i 18 lutego 2017 (soboty) od 19:00 do ok. 23:00
Zbiórka: parking V73 w Heiligengeist
Prosimy zabrać odpowiednie do pogody, ciepłe ubranie i dobre buty, natomiast latarki czołowe i inne urządzenia oświetleniowe na baterie prosimy zostawić w domu.
Cena: 19,50 euro za osobę, w tym napój powitalny, mały posiłek i napój

W wędrówkę w ciemności można wybrać się również w styryjskim Schladming – tam trasa prowadzi przez tajemniczy wąwóz, wśród stromych skał i fantastycznych formacji lodowych, które w blasku pochodni wyglądają jeszcze bardziej niesamowicie. Wdychając czyste, górskie powietrze, uczestnicy wycieczki słuchają podczas drogi opowieści przewodnika Gottfrieda Herberta. Wyprawa kończy się wizytą w zajeździe, gdzie można odpocząć i przy smacznym posiłku wymienić się wrażeniami z towarzyszami podróży.
Wędrówka z pochodniami „Fire and Ice“
W każdą środę (do 12 kwietnia 2017) od 20:00 do ok. 22:00
Zbiórka: Tourismusverband Schladming
4 osoby
Cena: 8 euro za osobę, w tym przewodnik i pochodnie
Zgłoszenia w Biurze Promocji regionu Schladming-Dachstein

Wędrować nocą można również w Tyrolu – tam romantyczna wędrówka z pochodniami przez Scheffau u stóp pasma Wilder Kaiser kończy się pokazem ognia.
Kiedy nad Scheffau zapada zmrok, Herbert Bodenwinkler zabiera swoich gości w drogę przez nastrojowo oświetloną miejscowość. Dalej grupa podąża trasą Kneippa, która biegnie skrajem miejscowości w wzdłuż potoku Treffauerbach.
Po powrocie do Scheffau wędrowcy, ze szklanką aromatycznego grzanego wina w ręku na rozgrzewkę, oglądają pokaz ognia – fascynującą żonglerkę płonącymi pochodniami na tle nocnego nieba.
Wędrówka z pochodniami i pokaz ognia
W każdą środę (do 22 marca 2017) od 20:00 do ok. 22:00
Zbiórka: biuro informacji turystycznej w Scheffau
Uczestnicy: min. 3, maks. 70 osób
Cena: 10 euro za osobę (z kartą gościa Wilder Kaiser bezpłatnie)
Zgłoszenia: do wtorku, godz. 17:00, w biurze informacji turystycznej w Scheffau