Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce

Reklama

wtorek, 27 grudzień 2016 11:57

Chińskie Xiamen zaprasza Polaków

Napisane przez MG
Prezentacja Xiamen w Warszawie Prezentacja Xiamen w Warszawie AG

Miasto nad morzem, morze w mieście - tak reklamowali swoje miasto przedstawiciele miejskiego biura turystyki Xiamen na prezentacji w Warszawie.

Chen Shaohong, dyrektor miejskiego biura turystyki Xiamen, powiedział: “Nasze miasto to ciepły nadmorski ogród. To pocztówkowe miejsce. Miasto łączące tradycję, historię z nowoczesnością. Miasto słynące z zabytkowych okrągłych domów i nowoczesnego centrum kongresowego, miasto będące miksem Wschodu i Zachodu.
Xiamen rozwija zarówno turystykę wypoczynkową, jak i MICE. Organizujemy coraz więcej eventów, kongresów i wielkich imprez sportowych…
Konfucjusz powiedział: Czy to nie radość, że przyjaciel przybywa z daleka? Ja cieszę się, że przyjechałem do Polski, cieszę się, że coraz więcej Polaków nas odwiedza i że będzie was jeszcze więcej.”

Liu Mei Lon z z firmy Xiamen Kaytrip Tourism Group w imieniu biura turystyki miejskiej przedstawiła największe atrakcje turystyczne Xiamen.
Miasto leży 8 351 kilometrów do Warszawy. Ten “nadmorski ogród’ ma do zaoferowania dla każdego coś ciekawego. Miasto wiecznie zielone i ciepłe - średnia temperatura wynosi tutaj 21 stopni Celsjusza. Były prezydent Stanów Zjednoczonych, Richard Nixon nazwał miasto “Hawajami Orientu”.
Wśród morza roślin najbardziej charakterystyczne są bugenwille i “Płomień Afryki”. Xiamen słynie z kuchni, najsłynniejszym daniem jest Sa-de-mi, popularne są także tutejsze słodycze i herbaty.
Do dyspozycji turystów jest 800 hoteli, z czego ponad 40 to obiekty 5* a ponad 100 - 4*.
Tutejsze centrum kongresowe o powierzchni 470 tys. metrów kwadratowych jest przygotowane na przyjęcie 2 tys osób. Miejscowy port promowy o powierzchni 47 ha przyjmuje rocznie 1,5 mln pasażerów. Do miasta można także dotrzeć szybką koleją CRH (jeżdżącym z prędkością 320 km/godz.).
Liu Mei Lon zaproponowała w imieniu swojej firmy 3 trasy dla biur podróży: 8-dniową po samym mieście, 10-dniową - Xiamen i prowincja Fujinan oraz dłuższą - Xiamen i Chiny.

Uzupełnieniem prezentacji Xiamen była krótkie przedstawienie linii Air China.
Narodowy przewoźnik Republiki Chin istnieje od 1988 roku. Obecnie jego flota to: 11 Boeingów B747-8/400, 7 Boeingów B787-9, 29 Boeingów B777-200/300 ER i 54 Airbusy A330-200/300.
Samoloty te latają w 377 kierunkach w 39 krajach oraz do 108 miast w samych Chinach. Air China odbywają 266 lotów tygodniowo do 24 miast w Europie. Od 21 września uruchomiono połączenie z Warszawą. Na razie są to dwa rejsy tygodniowo - w poniedziałki i piątki. Od 27 marca planowane są 4 rejsy tygodniowo. Na tej trasie lata Airbus A330-200 z 30 miejscami w klasie biznes i 207 w klasie ekonomicznej.