Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
MSiT: dane sprzed półrocza
Publikowanie w grudniu danych za pierwsze półrocze to anachronizm
Czytaj więcej...
Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
Dyrektor zarządzający agenta internetowego Fly.pl rozstaje się ze spółką.
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Neckermann otwiera sezon
 • MSiT: dane sprzed półrocza
 • Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
 • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
 • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

środa, 21 grudzień 2016 18:03

Imprezowa zima w Dolinie Stubai

Napisane przez MG
Obóz szkolemniowy w Dolinie Stubai. Obóz szkolemniowy w Dolinie Stubai. archiwum austriainfo

Najważniejszą imprezą tego sezonu będzie premiera wyjątkowego, monumentalnego spektaklu „GAIA – Stubai Mother Earth”, będącego połączeniem różnych dziedzin sztuki i narciarstwa.

Od 22 października na lodowcu Stubai działa nowa kolejka 3S Eisgratbahn, zapewniająca wygodną, szybką i komfortową podróż na stoki narciarskie na lodowcu Stubai.

Lodowiec Stubai jest idealnym miejscem na szkolenia i kursy dotyczące bezpiecznej jazdy poza szlakami, które odbywają się co najmniej trzy razy w sezonie. Popularny kurs lawinowy SAAC Basic Camp uczy odpowiedniego zachowania w górach oraz posługiwania się sprzętem przeciwlawinowym, natomiast obóz SAAC 2nd Step camp przeznaczony jest dla bardziej doświadczonych freeriderów. Chętni powinni jak najszybciej zarejestrować się na stronie www.saac.at, gdyż kursy te cieszą się dużym powodzeniem. Najbliższy SAAC Basic Camp odbędzie się 22-23 kwietnia 2017 r.
Na lodowcu organizowane są również szkolenia lawinowe Sport OKAY, w ramach których odbywają się testy sprzętu oraz warsztaty i wyprawy freeride’owe z certyfikowanymi przewodnikami. Koszt uczestnictwa w kursie to 50 euro, a opłata obejmuje ski pass. Najbliższe szkolenie odbędzie się 21 stycznia 2017 r.

Ciekawym przeżyciem jest Stubai SportScheck Bivouac Camp, czyli nocleg pod gołym niebem w obozie na Lodowcu Stubai, na wysokości 3000 m n.p.m. Pomysł w sam raz dla miłośników trudnych wyzwań. Biwak odbędzie się w dniach 24-26 lutego 2017 r., a udział w tej imprezie kosztuje 289 euro za osobę. W cenie jest jeden nocleg w schronisku Dresdner Hut, trzydniowy karnet narciarski, wypożyczenie namiotu, śpiwora i maty izolacyjnej oraz nadzór doświadczonego przewodnika górskiego. Niezapomniane wrażenie gwarantowane.

Wyróżniona dwoma czapkami kucharskimi przez przewodnik kulinarny Gault Millau, restauracja Schaufelspitz, zachęcona sukcesem kulinarnego wydarzenia Dine & Wine Gourmet Night (w tym sezonie: 13 – 14 stycznia 2017 r.), postanowiła pójść krok dalej. Na wysokości 2900 metrów n.p.m. po raz pierwszy będzie można uczestniczyć w Dine & Beer Gourmet Night (18 lutego 2017 r.), składającego się z sześciodaniowego menu degustacyjnego, podawanego – tym razem – z wyselekcjonowanymi piwami. Koszt udziału w imprezie wynosi 110 euro za osobę (w cenę wliczono transport kolejką 3S Eisgratbahn). Wydarzenie zaczyna się o 17:30.
www.stubaier-gletscher.com/en/.

Nocne pokazy narciarskie w ośrodku Schlick 2000
Przedsmakiem tego, co można oczekiwać podczas premierowego przedstawienia „GAIA – Stubai Mother Earth”, są nocne popisy narciarskie „Nights of Colours” w ośrodku Schlick 2000. Co środę, od 28 grudnia, stok przy stacji pośredniej Froneben zamieni się w kolorową scenę, na której odbędzie się widowisko łączące sport i sztukę. Ważną rolę odegra tu światło, kolor i sztuczne ognie. W spektakularnym pokazie, wymyślony przez szkołę narciarską Stubai Tirol oraz ośrodek Schlick 2000, wezmą udział instruktorzy narciarstwa wyposażeni w światła i ognie bengalskie, a narciarze i snowboardziści będą wykonywać odważne flipy po wyskoku ze skoczni. Dodatkowo, śnieżne ratraki „Pistenbullys” (czyli „łobuzy ze stoków”), choć wydają się ociężałe, zaprezentują dość żwawy układ choreograficzny, połączony z pokazem fajerwerków. Na uwagę zasługuje również występ młodzieżowego zespołu „Die jungen Daunkogler”, który wykona tradycyjny taniec ludowy Schuhplattler, dodając do niego współczesne akcenty.
Pokazy „Nights of Colours” zaplanowano w środy o godzinie 20:30 (pierwszy nocny wjazd kolejki do ośrodka jest o 19:30) w następujące dni: 28.12. br., 4.01.2017 r., 1, 8, 15 i 22.02.2017 r., 1 i 8.03.2017r. Wjazd do ośrodka dla osoby dorosłej kosztuje 7,5 euro, dla dziecka powyżej 10 roku życia – 4,5 euro, natomiast dla młodzieży (15-18 lat) oraz seniorów po 65 roku życia – 7 euro.
www.schlick2000.at.

Testival Saneczkarski w ośrodku Elfer
Teren narciarski Elfer przy Neustift to najlepsze miejsce na sanki w Dolinie Stubai. Są tu trzy bardzo długie, naturalne tory saneczkarskie, z których dwa są oświetlone wieczorami (trzy razy w tygodniu). Podczas 2. Testivalu Saneczkarskiego (RodelTestival) w dniach 13 i 14 stycznia 2017 r. będzie można sprawdzić nachylenie i ostrość zakrętów tych torów, testując sanki wiodących producentów czy też biorąc udział w jednym z wyścigów. Przy dolnej stacji kolejki Elfer najlepsi producenci sanek z Niemiec, Austrii i Włoch zaprezentują swoje najnowsze innowacje i modele sanek, które będzie można bezpłatnie wypożyczyć, a na dodatek uzyskać cenne wskazówki, jak najlepiej wykorzystać ich możliwości podczas zjazdu. W sobotę zaplanowano również koncert austriackiego zespołu Mario & Christoph, który zagra swoje największe hity.
W Elfer można jeździć na sankach także w nocy. Tory są oświetlone do godziny 1:00 rano, ale trzeba pamiętać, że ostatni wjazd kolejką na górę jest o godz. 21:30. Na nocne saneczkowanie potrzebny jest tylko bilet na wjazd kolejką: pojedynczy wjazd dla osoby dorosłej to koszt 8,90 euro, ale dostępne są też bilety całonocne.
www.elfer.at.

Nowatorski spektakl multimedialny: „GAIA – Stubai Mother Earth”
Dolina Stubai aż się zatrzęsie podczas premiery multimedialnego, narciarsko–tanecznego przedstawienia „GAIA – Stubai Mother Earth”, które odbędzie się 17 lutego 2017 r. w Neustift/ Milders. Śnieżny stok w dzielnicy Milders zamieni się w zjawiskową scenę, na której rozegra się przejmująca historia Gai i jej syna, zaprezentowana w nowatorski sposób: Ziemi zagraża zagłada. Nadmierna industrializacja, zanieczyszczenie, chciwość i korupcja rządzą światem, w którym ciemna armia stara się przejąć władzę. Jednak pewna kobieta (Gaia – Matka Ziemia), wraz ze swoim synem, staje im na drodze. Ludzie są zabijani i zniewalani, ale Gaia się nie poddaje. Razem z synem, wybawcą ziemi, oraz ostatnimi wolnymi ludźmi ucieka do Doliny Stubai. Tam pokonują złych tyranów i uwalniają ludzi od klątwy nienawiści.
Pomysłodawcą i reżyserem tego bezprecedensowego widowiska, będącego połączeniem tańca, jazdy na nartach, emocjonującej muzyki i pokazów multimedialnych, jest Enrique Gasa Valga, światowej sławy tancerz, choreograf i dyrektor baletu w teatrze Tiroler Landestheater. Natomiast za stworzenie wyjątkowej, plenerowej sceny dla tego spektaklu odpowiada Dolina Stubai, mogąca się poszczycić wieloletnim doświadczeniem związanym z zaśnieżaniem i sportami zimowymi.
Przedstawienie „GAIA – Stubai Mother Earth” zostanie wystawione dwukrotnie: 17 i 24 lutego 2017 r. o godz. 18:30 przy stacji kolejki Sonnberglift w Neustift/ Milders. Organizatorzy przewidują, że każdy spektakl przyciągnie ok. 3 tysięcy widzów.
Bilety można nabyć z wyprzedzeniem na stronie: www.gaia-stubai.com. Wstęp dla osoby dorosłej kosztuje 45 euro, a dla młodzieży w wieku 10 do 15 lat – 9 euro. Dzieci poniżej 10 roku życia mogą obejrzeć widowisko za darmo, jeśli towarzyszy im rodzic z biletem.