Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
Kolejna reakcja na skargę złożoną przez PLL LOT do UOKiK. Tym razem oświadczenie wydał port lotniczy Modlin twierdząc, że zarzuty narodowego przewoźnika nie mają podstaw.
Czytaj więcej...
Innowacje w turystyce nagrodzone
Po raz czternasty Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) przyznała nagrody za najbardziej innowacyjne pomysły i projekty w światowej turystyce.
Czytaj więcej...
Zagrzeb: wpadnij na chwilę
Dzięki codziennym i całorocznym połączeniom lotniczym z Warszawy Zagrzeb wyrósł na atrakcyjną destynację nie tylko na city break, ale i dla branży MICE.
Czytaj więcej...
Best Reisen: liczymy na agnetów
Leila Ben Arfi: nasza oferta to 17 krajów, 45 regionów wakacyjnych, 580 hoteli, ale najważniejsze są Luksusowe Duety
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
  • Innowacje w turystyce nagrodzone
  • Zagrzeb: wpadnij na chwilę
  • Best Reisen: liczymy na agnetów
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 20 luty 2014 11:50

Bal w Operze Wiedeńskiej zakończy karnawał

Napisane przez AG
Trzy sposród 144 debiutantek na Balu w Operze Wiedeńskiej Trzy sposród 144 debiutantek na Balu w Operze Wiedeńskiej Wiener Staatsoper/Michael Pöhn  

Najbardziej prestiżowy spośród 450 balów w sezonie w austriackiej stolicy, odbędzie się w tym roku 27. lutego. Jest to zgodne z tradycją ponieważ „Bal w Operze" odbywa się zawsze w ostatni czwartek karnawału.

Na jedną jedyną noc w roku opera zamieni się w ogromną, przepięknie udekorowaną salę balową. „Bal w Operze" zaczyna się zazwyczaj o godz. 22.00 i trwa do 05.00 rano. W noc balową przebywa w Operze Wiedeńskiej 7.230 osób z czego 5.150 to goście. 250 osób czuwa nad ich bezpieczeństwem, 280 nad obsługą gości. Do tego dochodzi 120 muzyków, którzy grają na ośmiu różnych scenach i 144 par debiutantów i debiutantek rozpoczynających taneczną uroczystość.

Strój wieczorowy jest obligatoryjny, panie występują w okazałych, długich wieczorowych sukniach, panowie koniecznie we frakach.
Bilety, mimo że ich cena zaczyna się od 250 EUR, oczywiście są już wyprzedane. Ceny loży kształtowały się w tym roku pomiędzy 9.000 a 18.500 EUR i mimo kryzysu chętnych nie brakowało.

Bliższe informacje na stronie:
www.wiener-staatsoper.at