Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Antypromocyjny sPOT
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 20 październik 2016 13:43

Karyntia: u nas jest najwięcej słońca

Napisane przez MG
Karyntia: u nas jest najwięcej słońca archiwum KaerntenWerbung

W zimowe miesiące w ośrodkach narciarskich w Karyntii występuje o 100 godzin słońca więcej w porównaniu z lokalizacjami na północ od głównej grani Alp.

Elke Maidic odpowiedzialna w Karyntii za marketing i PR, podkreśliła podczas spotkania z dziennikarzami w Warszawie: “Dokładną liczbę można na bieżąco sprawdzać na zimowy zegarze słonecznym obok stacji górskiej w Nassfeld. Wykorzystujemy swoje położenie geograficzne i my w Karyntii z jednej strony mamy południowe, “słoneczne” podejście do życia, z drugiej zaś strony - jest w nas dawny cesarsko-królewski porządek. Położenie na styku trzech krajów: Austrii, Włoch i Słowenii, sprawia, że z każdego z tych krajów czerpiemy co najlepsze - na przykład nasza kuchnia jest miksem trzech kuchni. Co do śniegu, nasze stacje położone są na wysokości od 1 721 m do 2 250 m, więc ze śniegiem nigdy nie mamy kłopotu. Zresztą, doceniają to Polacy coraz liczniej odwiedzający Karyntię. Wśród turystów goszczących u nas zima jesteście już na 5. miejscu. Latem Polaków odnotowujemy mniej, ale każdego roku wzrost liczby turystów z Polski osiąga 10-12 proc.”

Wśród wielu zalet regionu warto wspomnieć, że cały dzień w słońcu z nartami można spędzić na przykład w Ski-Challenge Stella Ronda w Gerlitzen Alpe w samym sercu Karyntii. A w innym ośrodku narciarski, Turracher Höhe, napoje są serwowane gościom w słonecznym miejscu stoku przez specjalnego lokaja. W wielu karynckich chatach jest dostępne bezpłatnie mleczko do opalania z odpowiednim filtrem. Warto wziąć udział w porannych wycieczkach na nartach „Early Morning Skiing”. W wybranych terminach w ośrodkach Goldeck i Turrach dzień na nartach rozpoczyna się już o godzinie 6:30. Wziąć udział w krótkim wypadzie i kreślić pierwsze ślady na porannym śniegu to prawdziwa rozkosz. Na wycieczki „Ski vor 9” (narty przed dziewiątą) w Bad Kleinkirchheim zaprasza sam Mistrz Olimpijski Franz Klammer.

„Jeden na wszystkie” to dewiza karynckiego TOPSKIpassu. Jest on uniwersalnym kluczem do wszystkich ośrodków narciarskich Karyntii i Tyrolu Wschodniego. Oprócz niego dostępne są także regionalne karnety z wieloma dodatkowymi atrakcjami. Dzięki włączeniu do nich na przykład wstępu na baseny termalne w Bad Kleinkirchheim lub darmowych tygodni „Ski for free” stanowią one świetną ofertę dla każdego portfela.