Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
Zmiana rzecznika Rainbow
Obowiązki PR w Rainbow przejmie Emilia Bratkowska.
Czytaj więcej...
PIT chwilowo bez rzecznika
Z funkcji rzecznika prasowego Polskiej Izby Turystyki zrezygnowała Marzena Markowska
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • Zmiana rzecznika Rainbow
  • PIT chwilowo bez rzecznika
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 16 luty 2014 22:19

Czwarty rok z rzędu rekordowy dla Niemiec

Napisane przez AG
Pomnik Bitwy Narodów w Lipsku Pomnik Bitwy Narodów w Lipsku AG

Już czwarty raz z rzędu Niemcy, jako cel podróży, odnotowują zwyżkę liczby turystów: w 2013 został nawet przekroczony po raz pierwszy próg 70 milionów noclegów spędzonych przez gości z zagranicy. Dane Federalnego Urzędu Statystycznego w 2013 wykazują 71,6 mln noclegów spędzonych przez zagranicznych turystów w obiektach zakwaterowania zbiorowego liczących dziesięć i więcej łóżek To czteroprocentowy plus w porównaniu z rokiem poprzednim.

Petra Hedorfer, przewodnicząca zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT) powiedziała: „Pomimo trudnych ekonomicznych warunków ramowych w Europie i na świecie turystyka przyjazdowa silnie rozwijała się w 2013. Marka Niemiec jako kraju turystycznego zdobywa rosnące uznanie na świecie i prezentuje się w najlepszej formie."

Niemiecka turystyka przyjazdowa odnotowała w pierwszych jedenastu miesiącach 2013 absolutny wzrost rzędu blisko trzech milionów noclegów. 46 procent tego absolutnego wzrostu (1,3 mln noclegów) wygenerowały rynki Wielkiej Brytanii (349 000 noclegów), Rosji (322 000 noclegów), Szwajcarii (248 000 noclegów), krajów Zatoki Perskiej (237 000 noclegów) i Polski (173 000 noclegów). Przy tym najwięcej noclegów goście z zagranicy spędzają w Bawarii, a zaraz potem w stolicy Berlinie. Trzecią pozycję wywalczyła sobie Badenia-Wirtembergia.
Niemcy pozostają również w 2013 jednym z najpopularniejszych celów podróży Europejczyków i już po raz czwarty pod rząd zajmują drugie miejsce w rankingu za Hiszpanią. Trzy czwarte wolumenu niemieckiej turystyki przyjazdowej stanowią goście z Europy, która wciąż jest najważniejszym rynkiem źródłowym dla celu podróży Niemiec.
Rynki zamorskie zapewniają wysoką dynamikę wzrostu
Z około 10-procentowym udziałem w rynku Ameryka Północna i Południowa nadal przyczyniają się do silnej progresji. Dynamiczny wzrost z Azji nadal trwa w 2013, w szczególności z krajów Zatoki Perskiej i Chin.
Od 2009 zwłaszcza goście z sześciu rynków: Szwajcarii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Polski, Holandii i Chin zapewniają stały wzrost niemieckiej turystyce przyjazdowej. Generują 7,1 miliona noclegów, co stanowi 42 procent całkowitego wzrostu w liczbie 16,8 miliona noclegów spędzonych przez zagranicznych gości od 2009.
W roku 2014 DZT spodziewa się ponownie dużego zainteresowania Niemcami jako celem podróży. Przewidywania te opierają się na najnowszych badaniach przeprowadzonych przez UNWTO, które prognozują na 2014 światowy wzrost liczby przyjazdów na poziomie 4 do 4,5 procent. Dla Europy UNWTO zapowiada wzrost liczby przyjazdów gości ze świata od trzech do czterech procent. Petra Hedorfer objaśnia: „Dla celu podróży Niemiec potwierdzamy naszą prognozę na rok 2020 i w tej chwili uważamy liczbę 80 milionów noclegów za całkowicie realną. Na 2014 zakładamy obecnie wzrost popytu wśród turystów zagranicznych na poziomie od jednego do trzech procent.