Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 16 wrzesień 2016 10:19

Karkonosze prezentują się w stolicy Holandii

Napisał
O lewej: Joanna Jędrzejewska Debortoli, ambasador RP Jan Borkowski, dyrektor Dominika Szulc O lewej: Joanna Jędrzejewska Debortoli, ambasador RP Jan Borkowski, dyrektor Dominika Szulc materiały prasowe

Wielkie zdjęcia Karkonoszy będą wisieć na ogrodzeniu Ambasady RP w Hadze do końca grudnia.

Wystawę 11 zdjęć Zbigniewa Kulika zorganizował Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie we współpracy z Ambasadą RP w Hadze oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Wystawa prezentowana jest na zewnątrz Ambasady RP w Hadze. 11 wielkich plansz zawisło na ogrodzeniu otaczającym ambasadę, zdjęcia promujące Karkonosze prezentowane są również wewnątrz ambasady.

Dominika Szulc, dyrektor ZOPOT w Amsterdamie i Brukseli, powiedziała: “Dzięki centralnemu ulokowaniu, wystawa będzie mogła być obejrzana przez tysiące ludzi i to bez konieczności wchodzenia do ambasady.”

Andrzej Pawluszek, wicedyrektor ZOPOT Amsterdam, dodał: “Karkonosze są jednym z bardziej rozpoznawalnych produktów turystycznych, zdecydowanie warto je promować w Holandii.”

Autor wystawy, Zbigniew Kulik fotografuje Karkonosze od najmłodszych lat i to o każdej porze roku. Większość jego prac nie powstała z przypadku. Uważnie obserwuje krajobraz i przyrodę.

Autor powiedział: “Wielokrotnie chodziłem w te same miejsca, by potem wykonać to jedno jedyne zdjęcie, które wydaje się być tym niepowtarzalnym, które dla oglądającego pozostaje w pamięci jako jedyne w swoim rodzaju.”

Tadeusz Różewicz, poeta i dramaturg, zresztą kiedyś dobry znajomy fotografa, po obejrzeniu jego wystawy napisał: „po – przez fotografię („zdjęcie”) widzi się jeszcze raz krajobraz lub człowieka … dzisiaj widzę okiem twórcy tej wystawy – Pana Kulika” (10.04.1998 r.).
Wśród gości uroczystości otwarcia w Ambasadzie RP znaleźli się holenderscy posłowie, reprezentanci rządu, dziennikarze a także przedstawiciele branży turystycznej. Nie zabrakło również gości z Polski. Ministerstwo Sportu i Turystyki reprezentowała dyrektor Departamentu Turystyki Joanna Jędrzejewska Debortoli.

Adam Lipiński, Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera, podkreślił: “Wielokrotnie wędrowałem po Karkonoszach i są to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych gór w Europie.”