Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
Za kilka miesięcy (1 października) zacznie obowiązywać nowa Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. O to, co się zmieni z punktu widzenia agentów, którzy prowadzą sprzedaż ubezpieczeń dla turystów zapytaliśmy prezesa PIT Pawła Niewiadomskiego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 07 wrzesień 2016 17:21

HomeToGo.com: Chorwacja, Polska i Włochy najpopularniejsze

Napisane przez MG
Port w Splicie Port w Splicie AG

Raport porównywarki ofert domków letniskowych i apartamentów wakacyjnych HomeToGo, pokazuje preferencje wczasowiczów w mijającym sezonie.

Włochy cieszyły się największą popularnością wśród Francuzów i Holendrów. Osoby podróżujące z Polski najchętniej spędzały wakacje w Chorwacji lub nad polskim morzem, a ceny za zakwaterowanie w tych miejscach były do siebie bardzo zbliżone.
W tym roku można było zauważyć trend wzrostowy dla Hiszpanii jako popularnej destynacji wakacyjnej wśród turystów zza granicy. Wśród polskich turystów, w porównaniu z poprzednim rokiem, nie cieszyła się ona jednak aż tak dużym zainteresowaniem.
W tym roku wczasowicze najdłużej odpoczywali nad polskimi wodami. Nadmorskie miejscowości cieszyły się ogromną popularnością, a jednocześnie najwyższymi cenami, dlatego turyści spędzali tam średnio tylko około 7 – 8 dni.Najdłużej wypoczywały jednak osoby udające się nad polskie jeziora (9 dni), natomiast w górach średnia długość pobytu wyniosła 6 dni.

Najczęściej wybieranym rodzajem zakwaterowania w Polsce były apartamenty, które stanowiły 57,6 proc. wszystkich dokonanych rezerwacji.
Drugą najbardziej popularną formą noclegu były domki letniskowe (37,7 proc.) cieszące się szczególnym zainteresowaniem w Szwecji (92,6 proc.), Norwegii (89,1 proc.) czy Irlandii (79,1 proc.).
Co ciekawe, dla turystów z Polski, najważniejszy był basen na terenie wynajmowanego obiektu (8 proc.), ale również klimatyzacja (5 proc.) czy dostęp do internetu (4 proc.). Podobnie w Niemczech, Wielkiej Brytanii i we Francji turyści nie wyobrażali sobie urlopu bez basenu, który we wszystkich przypadkach znalazł się na pierwszym miejscu wśród najczęściej wybieranych filtrów wyszukiwania.
Dla Francuzów natomiast, w przeciwieństwie do innych krajów, najbardziej liczył się telewizor, a Włosi najczęściej wyszukiwali obiekty z możliwością zabrania ze sobą pupilów.
Osoby, których budżet ograniczał się do 100 zł/noc, bez problemu znaleźli zakwaterowanie w takich krajach jak Bułgaria, Węgry, Rumunia oraz Słowenia, w których ceny wahały się pomiędzy 50 zł a 98 zł.

Tani nocleg można było znaleźć również w domkach letniskowych i apartamentach w słonecznych lokalizacjach, takich jak:
• Chorwacja (98 zł/noc za osobę),
• Portugalia (100 zł/noc za osobę),
• Cypr (104 zł/noc za osobę).
Najdroższe lokalizacje w Polsce tego lata to bez wątpienia nadmorskie kurorty. Za jedną noc w Sopocie czy Mielnie trzeba było zapłacić ponad 100 zł, podczas gdy we Włoszech mediana ceny za wynajem domku letniskowego lub apartamentu wynosiła niewiele więcej, bo 118 zł.
Najtańszą miejscowością położoną nad Bałtykiem okazała się być Ustka z cenami na poziomie 82 zł/noc. Niewiele drożej kosztował pobyt w Turcji (87 zł/noc) czy we Francji (106 zł/noc).
Poniżej 80 zł za nocleg zapłacilibyśmy m.in. w Czechach (73 zł), na Węgrzech (67 zł) i w Bułgarii (50 zł).