Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
Za kilka miesięcy (1 października) zacznie obowiązywać nowa Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. O to, co się zmieni z punktu widzenia agentów, którzy prowadzą sprzedaż ubezpieczeń dla turystów zapytaliśmy prezesa PIT Pawła Niewiadomskiego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 24 sierpień 2016 09:50

Egipt - otwarcie Wielkiego Muzeum w 2018 roku

Napisane przez MG
Wizualizacja fasady muzeum Wizualizacja fasady muzeum materiały prasowe

Rząd japoński udzieli Egiptowi preferencyjnej pożyczki wysokości 451 mln dolarów na dokończenie budowy Wielkiego Muzeum Egipckiego w Gizie.

Uzgodniono to na spotkaniu premiera Egiptu Sherifa Ismaila z ministrem spraw zagranicznych Japonii Motome Takisawa.
Wielkie Muzeum Egipskie powstaje w Gizie, ok. Trzech kiloemtrów od piramid. Kamień węgielny pod budowę położył 5 stycznia 2002 były egipski prezydent Hosni Mubarak.
Muzeum miało byc otwarte w 2015 roku, ale jego budowę przerwano. W ubiegłym roku roku z powodu spadku kursu funta egipskiego, skończyły się dotacje rządu egipskiego na budowę. Dzięki pieniądzaom japońskim budowa powinna być zakońcozna w ciąghu trzech lat.
Fasada głównego gmachu zostanie wykonana z przezroczystego alabastru, dzięki czemu światło ma przedostawać się do wnętrza sal. Pierwotnie zbiory miały być podzielone na sektory tematyczne:
- środowisko doliny Nilu i otaczające pustynie i oazy
- królestwo i państwa,
- starożytne praktyki religijne
- codzienne życie starożytnych Egipcjan, świat sportów, gier, muzyki, sztuki i rzemiosła, jak również kultury i praktyk społecznych.
Na najwyższym piętrze znajdzie się platforma widokowa z widokiem na cały płaskowyż i piramidy w Gizi. W muzeum ma znaleźc miejsce ponad 100 tysięcy eksponatów. Muzeum ma być, podobnie jak Biblioteka w Aleksandrii, niezależnie administrowane, co pozwoli na uniknięcie starć z wszechwałdną biurokracją egipską.