Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 16 sierpień 2016 11:00

Egipt chce powrotu turystów pod piramidy

Napisane przez AG
Piramidy w Gizie Piramidy w Gizie AG

Ministerstwo Starożytności Egiptu chce do końca września unowocześnić infrastrukturę w rejonie piramid w Gizie. Celem jest zachęcenie turystów do powrotu pod piramidy.

Minister Starożytności Khaled al-Anany powiedział: “Proces rozbudowy infrastruktury pod piramidami w Gizie rozpoczął się w 2009 roku i kosztował do tej pory 39,5 mln dolarów, z czego ponad 5,7 mln dolarów włożyło Ministerstwo Turystyki. To jedno z przedsięwzięć mających na celu odbudowę turystyki egipskiej po rewolucji.”

Projekt obejmuje zainstalowanie nowoczesnych bram wjazdowych, budowę pomieszczeń kontrolnych, centrum informacji turystycznej, budynku administracji i nowych parkingów. Zwiększona będzie także liczba koszy na śmieci oraz dwujęzycznych tablic zakazujących wspinaczki na ruiny oraz na piramidy. Sprzedawcy pamiątek będą mieli określone miejsca dla swoich stoisk, będą one zlokalizowane w oddaleniu od wejścia na teren piramid.

Khaled al-Anany dodał: “Pracujemy również nad nowym dojazdem do słynnego hotelu Mena House w Gizie oraz naprawą Pustynnej Drogi z Fajum do Kairu.”

Wspomniany hotel zbudowano w 1869 roku z okazji otwarcia Kanału Sueskiego. Hotel znany jesty z widoku na piramidy i sfinksa, gościł m.in.: jak Winstona Churchilla, króla Farouka, prezydenta Richarda Nixona, Franka Sinatrę, Charliego Chaplina.