Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
MSiT: dane sprzed półrocza
Publikowanie w grudniu danych za pierwsze półrocze to anachronizm
Czytaj więcej...
Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
Dyrektor zarządzający agenta internetowego Fly.pl rozstaje się ze spółką.
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • MSiT: dane sprzed półrocza
  • Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

piątek, 12 sierpień 2016 09:22

Kanary biją rekordy popularności

Napisane przez AG
Dom na Fuerteventurze Dom na Fuerteventurze AG

Od stycznia do czerwca 2016 na Wyspy Kanaryjskie przybyło 741 540 osób więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Liczba Polaków wzrosła o ponad 36 proc.

Według Regionalnego Ministerstwa Turystyki, Sportu i Kultury w 2016 roku Wyspy Kanaryjskie odnotują rekordową liczbę odwiedzających. Kanaryjski Instytut Statystyczny (ISTAC) szacuje, że archipelag odwiedzi do końca roku 14 milionów turystów.
W sezonie zimowym 2016/2017 odnotowano 17-procentowy wzrost sprzedaży biletów lotniczych na Wyspy.
Z danych rządowej agencji ds. turystyki Frontur, przedstawionych przez ISTAC, wynika, że w roku 2015 Wyspy Kanaryjskie odwiedziło 13,3 mln turystów, czyli o ponad 550 tys. więcej, niż początkowo szacowano. Większość stanowili goście z zagranicy – blisko 11,8 mln; turystów z części kontynentalnej Hiszpanii odnotowano 1,5 mln.
Ten rok zapowiada się jeszcze lepiej. Liczba turystów z zagranicy, którzy w pierwszej połowie 2016 odwiedzili archipelag, przekroczyła 6 milionów, czyli o ponad 740 tys. więcej, niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Mariate Lorenzo, regionalny minister Turystyki, Sportu i Kultury dla obszaru Wysp Kanaryjskich, powiedział: „Mając na uwadze, że w 2015 roku Wyspy odwiedziło 13,3 miliona turystów, a do czerwca 2016 przybyło ich o 741 540 więcej, możemy przypuszczać, że wraz z końcem roku liczba odwiedzająch wyniesie 14 milionów”.

Według raportu Regular Air Connectivity, sporządzonego przez Promotur Turismo Canarias, linie lotnicze udostępniły na okres letni ponad 9,5 mln miejsc w samolotach, czyli o 1,3 mln więcej niż w analogicznym okresie 2015 roku. Wzrost liczby miejsc dla połączeń międzynarodowych wynosi 19,3 proc., podczas gdy wzrost liczby lotów z Hiszpanii plasuje się na poziomie 7,5 proc..
Jeśli chodzi o połączenia w nadchodzącym sezonie zimowym (od listopada 2016
do marca 2017) całkowita liczba miejsc dla regularnych lotów na Wyspy Kanaryjskie wynosi około 8 milionów – jest to 17,4 proc. więcej, niż liczba miejsc dostępnych w sezonie zimowym 2015/2016.
Istotną rolę odgrywają starania promocyjne podjęte przez rząd Wysp Kanaryjskch oraz Ministerstwo Regionalne, za pośrednictwem Promotur Turismo Canarias.

Mariate Lorenzo dodał: "Do popularności archipelagu przyczyniają się działania, takie jak: publiczne inicjatywy, których celem jest usprawnienie połączeń lotniczych oraz ekspansja kampanii promocyjnych na państwa, których turyści chętnie wybierają egzotyczne kierunki, takie jak Francja, Włochy, Polska czy Portugalia”.

Do tak wysokich wyników popularności Wysp przyczynili się Polacy. Jak odnotowało Ministerstwo Regionalne, Polacy stanowią grupę, której liczebność zwiększyła się
w największym stopniu w porównaniu do 2015 roku. W ubiegłym roku ponad 240 tys. Polaków zdecydowało się spędzić urlop na słonecznym archipelagu, podczas gdy w pierwszym półroczu 2016 liczba ta wyniosła 147,7 tys. Jest to o 36,8 proc. więcej w porównaniu do tego samego okresu 2015 roku, co daje najwyższy wynik spośród wszystkich turystów.