Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 07 czerwiec 2016 10:29

Europa - ruch turystyczny w I kwartale zmalał

Napisane przez MG
Panorama Dubrownika Panorama Dubrownika AG

Badania przeprowadzone przez Stowarzyszenie European Cities Marketing (ECM) pokazały, że pierwszym kwartale liczba turystów przyjeżdżających do Europy z innych kontynentów zmalała w porównaniu z pierwszymi trzema miesiącami ubiegłego roku o minus 0,7 proc. Liczba Europejczyków podróżujących po kontynencie zmalała o minus 2,8 proc.

W pierwszym kwartale wzrosła liczba gości z Ameryki Pólnocnej - o 6,1 proc. Zagrożenie terrorystyczne miało wpływ na wyniki z innych kontynentów. Mniejszy wzrost zanotowano z Azji i Oceanii - o 2 proc. Z Ameryki Południowej i Środkowej odnotowano spadek liczby turystów - o minus 0,9 proc.
Spośród miast europejskich najwiekszy wzrost liczby gości zanotował Dubrownik - o 37,1 proc. Wśród dziesiątki miast z największą dynamiką wzrostu liczby turystów znalazły się cztery miasta hiszpańskie: Barcelona, Mallorca, Madryt i Valencia. Duży wzrost zanotowała również portugalska Madera.
Wzrosła liczba dłuższych pobytów w Europie: pobytów od 6 do 8 noclegów - o 5,9 proc, pobytów od 9 do 13 noclegów - o 6,4 proc.
Wzrosła również liczba wcześniejszych niz 4 miesiące rezerwacji pobytów w Europie - w I kwartale tego roku było ich o 24,3 proc. Więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Najbardziej zmalał ruch do miast, w których dokonano zamachów: do Paryża o minus 9 proc., do Stambułu - o minus 31,7 proc. Stracił również Londyn - o minus 2,4 proc.
Najwyższą dynamika moga pochwalić się - oprócz Dubrownika - Talinn (+38,2 proc.), Valencia (+32,3 proc.), Helsinki (+28 proc.), Barxcelona (+18,9 proc.) i Mallorca (+16 proc.).

Stowarzyszenie European Cities Marketing (ECM) to stowarzyszenie skupiające biura promocji turystycznej i convention bureaux, reprezentujące 120 członków ze stu miast w 32 krajach.