Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 30 styczeń 2014 20:35

El Gouna będzie miastem bez CO2

Napisane przez AG
Siedzą od lewej: Corrado Clini, Laila Iskandar, Samih Sawiris. Siedzą od lewej: Corrado Clini, Laila Iskandar, Samih Sawiris. archiwum egypttravel

Znany kurort egipski na Morzem Czerwonym, El Gouna ma szansę być miastem wolnym od dwutlenku węgla.

Stosowne porozumienie podpisali 27 stycznia wiceminister środowiska Egiptu Laila Iskandar, dyrektor departamentu w ministerstwie środowiska Włoch Corrado Clini, minister turystyki Egiptu,Hisham Zaazou i przedstawiciel władz miasta El Gouna, Samih Sawiris. Obecni byli również ambasador Włoch w Egipcie, Maurizio Massari i gubernator prowincji Morza Czerwonego, Ahmed Abdallah.
El Gouna ma być pierwszym w Egipcie miastem bez emisji CO2 i jednocześnie jednym z pierwszych na świecie.

Wiceminister środowiska Egiptu Laila Iskandar powiedziała: Podpisana dzisiaj umowa pomoże egipskiemu rządowi w dokonaniu przełomu na polu walki o ochronę środowiska. Zyska na tym turystyka, i polepszy wizerunek Egiptu na świecie oraz zapoczątkuje serię dalszych podobnych projektów. Projekt zwróci uwagę na Egipt międzynarodowej opinii, posłuży rozwojowi turystyki i ochronie środowiska. Przejście na korzystanie z energii odnawialnej to przyszłość.

Egipski minister turystyki, Zaazou podkreślił: El Gouna jest gotowa by uzyskać tytuł pierwszego miasta na świcie wolnego od CO2. Będziemy pracować nad tym, by i inne kurorty poszły tą drogą.