Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
WizzAir: 19 nowych tras z Polski
W 2017 roku WizzAir przewiózł ponad 8 mln pasażerów z Polski, a w przyszłym roku uruchomi 19 nowych połączeń do naszego kraju
Czytaj więcej...
Sun&Fun z nową gwarancją
Firma Blue Style, właściciel marki Sun&Fun Holiday przedstawiła nową gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 7 339 200 zł.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • WizzAir: 19 nowych tras z Polski
  • Sun&Fun z nową gwarancją
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

sobota, 07 maj 2016 16:42

Dobre perspektywy turystyki europejskiej

Napisane przez MG
Autobus wycieczkowy w Barcelonie Autobus wycieczkowy w Barcelonie AG

Według raportu Europejskiej Komisji Turystyki (ETC) “Turystyka europejska 2016 - trendy i perspektywy”, większość krajów europejskich zanotowała w pierwszych dwóch miesiącach tego roku wzrost liczby turystów.

Największe, dwucyfrowe wzrosty zanotowały: Słowacja (+30 proc.), Serbia (+24 proc.) i Rumunia (+20 proc.).
Wśród dużych rynków dobrym wynikiem, jak na początek roku, może pochwalić się także Hiszpania (+13 proc.), NIemcy i Austria odnotowały wzrost 5 proc.
Turcja borykająca się z kryzysem politycznym i tym samym spadkiem bezpieczeństwa, odnotowała w pierwszych dwóch miesiącach spadek o minus 8 proc.

Dyrektor wykonawczy ETC, Eduardo Santander powiedział: “Turystyka jest jedną z najważniejszych gałęzu przemysłu w Europie i jej rozwój przyczynia się w dużym stopniu do rozwoju gospodarczego oraz do wzrostu zatrudnienia. Zwiększająca się konkurencja na świecie oraz nie dające się przewidzieć wydarzenia geopolityczne, sprawiają, że bardzo ważna jest współpraca państw europejskich, by pokazywać Europę, jako cel turystycznych wypraw.”

Ważnymi rynkami dla Europy pozostają Stany Zjednoczone (przyjazdy z tego rynku wzrsoły o 5 proc.) oraz Chiny. Mimo nieco gorszej sytuacji gospodarczej w tym kraju oraz trudności z podróżami do Europy z powodów wizowych, w tym roku ETC oczekuje przyjazdu do Europy ok. 12 mln Chińczyków.
Poprawa sytuacji gospodarczej w japonii i wzrost realnych zarobków, wg. ETC, również pozwala zakładac wzrost liczby turystów z tego kraju.
Raport ETC podkreśla, że szacunki dotyczące dalekich rynków należyinterpretować z ostrożnością, z uwagi na niedawne zagrożenie atakami terrorystycznymi na naszym kontynencie.
Według ETC nie należy się spodziewać w tym roku poprawy sytuacji na rynku rosyjskim. Recesja w gospodarce, zmniejszające się ceny ropy naftowej i spadek wartości rubla - to wszystko nie nastraja optymistycznie, co do liczby Rosjan wyjeżdżających na wypoczynek za granicę.