Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 28 styczeń 2014 21:45

Goa odwiedza coraz więcej turystów

Napisane przez AG
Plaża Calangute zwana Królową Plaż Plaża Calangute zwana Królową Plaż archiwum goatourism

Indyjski stan Goa cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród turystów krajowych, jak i zagranicznych. W ubiegłym roku liczba tych pierwszych wzrosłą w porównaniu do roku 2012 o 12,47 proc., zaś zagranicznych o 9,27 proc. Ogółem liczba goszczących w Goa wzrosła w minionym roku o ok. 12 proc.

Te dobre wyniki są efektem działań stanowego depatrtamentu turystki, polegających m.in. na podniesieniu na światowy poziom infrastruktury turystycznej, rozpoczęciu budowy nowego terminalu portu lotniczego. Władze regionu przywiązują również wielką wagę do ochrony środowiska naturalnego i przedstawiciele departamentu turystyki mają nadzieję, że w tym roku plaże Goa zostaną uznane na najczystsze w Azji Południowo-wschodniej.
Goa Tourism przeprowadziła w ostatnim czasie agresywną kampanię marketingową i to niewątpliwie miało swój udział w zwiększonej liczbie turystów odwiedzających stan. Jednym z jej elementów było propagowanie Goa jako miejsca czystego i bezpiecznego. Ponadto, w gorszym okresie tj. w czasie monsunu przygotowano korzystne oferty dla turystów.

Shri Dilip Parulekar, minister turystyki stanu Goa, powiedział: Ogłoszone wyniki za zeszły rok są świetną wiadomością na początek nowego roku. Przyprawia nas to dreszczyk emocji, ale jednocześnie potwierdzeniem słuszności drogi, jaką obraliśmy, by przekonać ludzi z całego świata do odwiedzenia Goa.
Zaplanowaliśmy kilka nowych kampanii oraz programów zapewniających turystom bezpieczeństwo i czystość. Skupimy się również na poprawieniu jakości wysokiej klasy usług dla naszych gości. Wykorzystamy do tego między innymi masowe festiwali i imprez. Jedną z pierwszych będzie tegoroczny karnawał w marcu.