Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
MSiT: dane sprzed półrocza
Publikowanie w grudniu danych za pierwsze półrocze to anachronizm
Czytaj więcej...
Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
Dyrektor zarządzający agenta internetowego Fly.pl rozstaje się ze spółką.
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • MSiT: dane sprzed półrocza
  • Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

wtorek, 28 styczeń 2014 21:45

Goa odwiedza coraz więcej turystów

Napisane przez AG
Plaża Calangute zwana Królową Plaż Plaża Calangute zwana Królową Plaż archiwum goatourism

Indyjski stan Goa cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród turystów krajowych, jak i zagranicznych. W ubiegłym roku liczba tych pierwszych wzrosłą w porównaniu do roku 2012 o 12,47 proc., zaś zagranicznych o 9,27 proc. Ogółem liczba goszczących w Goa wzrosła w minionym roku o ok. 12 proc.

Te dobre wyniki są efektem działań stanowego depatrtamentu turystki, polegających m.in. na podniesieniu na światowy poziom infrastruktury turystycznej, rozpoczęciu budowy nowego terminalu portu lotniczego. Władze regionu przywiązują również wielką wagę do ochrony środowiska naturalnego i przedstawiciele departamentu turystyki mają nadzieję, że w tym roku plaże Goa zostaną uznane na najczystsze w Azji Południowo-wschodniej.
Goa Tourism przeprowadziła w ostatnim czasie agresywną kampanię marketingową i to niewątpliwie miało swój udział w zwiększonej liczbie turystów odwiedzających stan. Jednym z jej elementów było propagowanie Goa jako miejsca czystego i bezpiecznego. Ponadto, w gorszym okresie tj. w czasie monsunu przygotowano korzystne oferty dla turystów.

Shri Dilip Parulekar, minister turystyki stanu Goa, powiedział: Ogłoszone wyniki za zeszły rok są świetną wiadomością na początek nowego roku. Przyprawia nas to dreszczyk emocji, ale jednocześnie potwierdzeniem słuszności drogi, jaką obraliśmy, by przekonać ludzi z całego świata do odwiedzenia Goa.
Zaplanowaliśmy kilka nowych kampanii oraz programów zapewniających turystom bezpieczeństwo i czystość. Skupimy się również na poprawieniu jakości wysokiej klasy usług dla naszych gości. Wykorzystamy do tego między innymi masowe festiwali i imprez. Jedną z pierwszych będzie tegoroczny karnawał w marcu.