Enter Air przedłuża umowę z Itaką
Enter Air oraz Itaka Holdings przedłużają kontakt na kolejny sezon.
Czytaj więcej...
Ryanair ugiął się pod presją pilotów
Irlandzki przewoźnik robi wszystko, by nie dopuścić do zakłóceń w rozkładzie lotów na Święta Bożego Narodzenia.
Czytaj więcej...
Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Enter Air przedłuża umowę z Itaką
  • Ryanair ugiął się pod presją pilotów
  • Neckermann otwiera sezon
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 28 kwiecień 2016 22:16

Maroko: jesteśmy kierunkiem bezpiecznym

Napisane przez MM
konferencja prasowa Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki konferencja prasowa Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki Lawenda PR

Przed zbliżającym się sezonem turystycznym Marokańczycy przypominają, że jednym z atutów ich kraju jest bezpieczeństwo. Prezentują też wizję rozwoju turystyki do 2020 roku.

Wspaniały klimat, kulturalna bliskość do Europy i bezpieczeństwo – to niektóre z atutów, dzięki którym Maroko jest atrakcyjne dla Polaków. Podczas konferencji prasowej 26 kwietnia Khalid Mimi, dyrektor Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki, przypomniał, że mieszkańcy Maroka wyznają umiarkowaną odmianę Islamu, a gwarantem jej dominacji jest sam król.

„Ze względu na to, że Maroko jest monarchią konstytucyjną, żadna radykalna partia czy grupa nie może stać się dominująca i wpływać na opinię o tym, jakie mamy mieć podejście do Islamu.” – tłumaczył Khalid Mimi. „Pod tym względem Maroko wyróżnia się wśród krajów arabskich Północnej Afryki i dzięki temu jesteśmy krajem bezpiecznym.” – podkreślał.

Jak zaznaczył obecny na konferencji prasowej Ambasador Maroka w Polsce Youns Tijani, turystyka jest jednym z najważniejszych gałęzi marokańskiej gospodarki. Przynosi 10% wpływów do PKB, zapewnia bezpośrednio ponad 500 tysięcy miejsc pracy (5% rynku) i przynosi ok. 6 mld euro przychodów, co stanowi 2% całego marokańskiego eksportu.

W 2015 roku Maroko odwiedziły 54 tysiące turystów z Polski, władze tego kraju liczą jednak na znaczne zwiększenie tej liczby. Przypominają, że stale stawiają na rozwój infrastruktury turystycznej: autostrad, szybkiej kolei, lotnisk. W 2017 roku planowane jest uruchomienie szybkiego połączenia kolejowego, które pozwoli pokonać trasę Tanger-Casablanca w ok. 2,5 godziny.

Maroko może zaoferować turystom 207 500 miejsc noclegowych, a w 2016 roku przybędą nowe, m.in. nowy resort w Taghazout oraz trzy nowe Aquaparki na północy kraju. Jak podkreślał Khalid Mimi, w Maroku w bazę noclegową inwestują największe sieci hotelowe świata, jednak to nie tylko one stanowią o bogactwie infrastruktury. Przypomniał, że charakterystycznym dla Maroka typem zakwaterowania jest „rijad”, czyli apartamenty pozwalające turystom wczuć się w klimat Maroka i pomieszkać jak tubylcy.

„Nie uprawiamy turystyki hotelowej. Podstawą naszego produktu turystycznego jest poznanie kultury naszego kraju, spotkanie z mieszkańcami. Stawiamy na osobiste doświadczenie.” – mówi Khalid Mimi. Jednym z takich produktów jest królewski szlak turystyczny „Kingom of culture”, pozwalający turyście poznać życie poza hotelem.

Khalid Mimi przypomina też, że Maroko ma coraz więcej do zaoferowania turystom aktywnym, stawia na rozwój turystyki sportowej. Inwestuje w nowe pola golfowe, oferuje różne typy aktywności, np. wspinaczkę. Stawia też na kuchnię i wspiera jej promocję w Polsce. Konferencja prasowa miała miejsce w warszawskim lokalu N31, oferującym marokańskie menu.

W 2015 roku Maroko odwiedziło 10,3 miliona zagranicznych turystów. Nowa strategia „Wizja 2020” zakłada co najmniej podwojenie tej liczby w przeciągu czterech najbliższych lat.