Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 17 kwiecień 2016 22:12

Cypr stawia na promocję w Polsce

Napisane przez MM

Cypryjska Organizacja Turystyczna zorganizowała spotkania dla przedstawicieli branży turystycznej. Odbyły się one w Warszawie, Poznaniu i Katowicach.

Polscy agenci turystyczni i organizatorzy turystyki mieli okazję spotkać się z przedstawicielami cypryjskiej branży turystycznej podczas workshopów B2B organizowanych w różnych miastach Polski, w tym w Warszawie, a także Poznaniu i w Katowicach. Warunki do rozmów oraz oprawę spotkania zapewniło polskie biuro Cypryjskiej organizacji Turystycznej.

Po rozmowach, w trakcie których można było zapoznać się z ofertą cypryjskich hotelarzy, nastąpiła prezentacja destynacji zawierająca aktualne informacje niezbędne dla turystów. Po części oficjalnej goście wzięli udział w Wieczorze Cypryjskim z muzyką na żywo oraz kolacją przygotowaną przez cypryjskiego kucharza Michalisa Hadjipavlou.

Jak wyjaśnia Marzena Henszel, dyrektor Cypryjskiej Organizacji Turystycznej, w ubiegłym sezonie znacznie wzrosło zainteresowanie Polaków wyjazdami na Cypr. Liczba turystów z Polski wzrosła nawet o 50%. Wzrosła dostępność oferty w biurach podróży, spadły cen, pojawiły bezpośrednie połączenia tanimi liniami: Wizz Airem i Ryanairem. Cypr pragnie więc zintensyfikować działania promocyjne na naszym rynku.

Roadshow dla agentów był właśnie jednym z takich działań. Zainteresowanie ze strony polskiej branży było bardzo duże, w Warszawie na spotkaniach B2B pojawiło się kilkudziesięciu agentów. Ze względu na skąpą liczbę reprezentantów branży z Cypru, do rozmów ustawiać się trzeba było w kolejkach.

Zainteresowanie Cyprem ma szanse wzrosnąć jeszcze bardziej, ze względu na to, iż z uwagi na niepewną sytuację geopolityczną touroperatorzy szukają alternatywnych kierunków do swojej oferty. Cypr chce więc przeznaczyć większe środki na promocję, zerwać z funkcjonującym wśród Polaków przekonaniem, że należy do drogich kierunków wakacyjnych i wykorzystać szanse marketingowe związane z tym, że w 2017 roku Pafos zostanie Europejską Stolicą Kultury.