Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 27 styczeń 2014 11:43

Madryt stracił pozycję lidera hiszpańskiej turystyki na rzecz Barcelony

Napisane przez AG
Na dachu jednego z domów projektowanych przez Gaudiego w Barcelonie Na dachu jednego z domów projektowanych przez Gaudiego w Barcelonie AG

Stolicę Hiszpanii odwiedziło o 6.9 proc. mniej turystów.

Wyniki analizy hiszpańskiego rynku turystycznego w roku 2013 dokonanej przez firmę Magma Hospitality Consulting przez jedenaście miesięcy roku 2013 Hiszpanię odwiedziło 5 proc,. więcej niż w analogicznym okresie roku 2012. W sumie było ich 57,6 mln. Z tego sama Katalonia gościła 25,8 proc co stanowi wzrost w stosunku do roku 2012 o 7,4 proc.
Baleary odwiedziło 19,2 proc. ze wspomnianych 57,6 mln, zaś Wyspy Kanaryjskie - 16,7 proc.
Madryt natomiast zanotował spadek liczby turystów - do końca listopada 2013 roku odwiedziło go o 6,9 proc mniej niż w pierwszych jedenastu miesiącach 2012 roku.
Ubiegły rok wyraźnie pokazał przewagą nowocześniejszych hoteli w Barcelonie nad niemodernizowanymi w ostatnich latach hotelami w stolicy Hiszpanii.
Między majem a listopadem, hotele barcelońskie zanotowały lepsze wyniki niż rok wcześniej. Z kolei średnie obłożenie hoteli cztero i pięciogwiazdkowych od listopada 2012 do listopada 2013 wyniosło 71 proc. W Madrycie było to tylko 61 proc. Również w średnich cenach noclegów Barcelona wygrała z Madrytem. Średnia cena za pokój w stolicy Katalonii wynosiła 166,95 euro (o 4,5 proc. więcej niż w roku 2012) zaś w Madrycie - 122,52 euro (spadek o 2,9 proc.).