Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
Kolejna reakcja na skargę złożoną przez PLL LOT do UOKiK. Tym razem oświadczenie wydał port lotniczy Modlin twierdząc, że zarzuty narodowego przewoźnika nie mają podstaw.
Czytaj więcej...
Innowacje w turystyce nagrodzone
Po raz czternasty Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) przyznała nagrody za najbardziej innowacyjne pomysły i projekty w światowej turystyce.
Czytaj więcej...
Zagrzeb: wpadnij na chwilę
Dzięki codziennym i całorocznym połączeniom lotniczym z Warszawy Zagrzeb wyrósł na atrakcyjną destynację nie tylko na city break, ale i dla branży MICE.
Czytaj więcej...
Best Reisen: liczymy na agnetów
Leila Ben Arfi: nasza oferta to 17 krajów, 45 regionów wakacyjnych, 580 hoteli, ale najważniejsze są Luksusowe Duety
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
  • Innowacje w turystyce nagrodzone
  • Zagrzeb: wpadnij na chwilę
  • Best Reisen: liczymy na agnetów
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 16 marzec 2016 19:02

Bogaty program wielkanocny w górach Słowacji

Napisane przez AG

Jazda w bikini, folklorystyczna Wielkanoc, egzotyka na basenach - w Tatrach Wysokich i Niskich Tatrach zaczyna się czas wielkanocnych zabaw.

Już w najbliższy weekend (19-20 marca) nad Łomnickim Stawem odbędzie się spotkanie miłośników dobrego jedzenia “Pierwsze wiosenne grillowanie”. Na wysokości 1 751 metrów, na którą wywożą turystów gondolki, będzei można spróbować grillowanych specjałów kuchni słowackiej i posłuchać muzyki granej na żywo.

Wiosenne jeżdżenie na nartach na Chopoku w Niskich Tatrach rozpocznie tradycyjna już jazda w bikini. Wspólny, masowy zjazd w strojach kąpielowych odbędzie się w sobotę 26 marca. Odbędą się się zawody a wieczorem rozpocznie się zabawa w klubie happy End. Z kolei w aquaparku Tatralandia w części Tropical Paradise w dniach 25 - 28 marca odbędzie się Wielkanocne obieranie… ananasów - zabawa pod kierunkiem profesjonalnego animatora.

W niedzielę 27 marca na stoku w Szczyrbskim Jeziorze , każdy kto o godz. 11 przyjdzie na stok, będzie mógł zjeżdzać za 1 euro. Odbędzie się również konkurs na najbardziej oryginalną maskę i najpiękniejszy strój karnawałowy oraz na najmłodszego i najstarszego narciarza.

W restauracji Bivac na Solisku oraz w restauracji Slalom przy stacji kolejki Solisko - Expres serwowane będą grillowane przysmaki.

Rónież hotelarze w Tatrach Wysokich i Niskich tatrach przygotowali dla swoich gości wielkanocne niespodzianki. We wszystkich podawane będą świąteczne, tradycyjne potrawy. W programie jest zdobienie pisanek, plecenie korbacików, animacje dla dzieci. W Wellness Hotelu Grand w Jasnej gościom będzie przygrywać kapela Cimbalovka aspróbowac będzie można jagnięciny. Zabawa wielkanocna z malowaniem pisanek odbędzie się w hotelu Rotunda na Chopoku oraz hotelu Tri Stunićky. W Hotelu FIS w Szczyrbskim Jeziorze w Sobotę Wielkanocną stare zwyczaje będzie przedstawiał Lukáš Janošek. W Grand Hotelu w Starym Smokowcu na gości będzie czekał wielkanocny brunch oraz pokazy rzeźbiarzy ludowych i wieczorne koncerty i seanse filmowe. W Grandhotelu Praha w Tatrzańskiej Łomnicy odbędą się wielkanocne gody i szukanie ukrytych jajek i biesiada wielkanocna.

 

Obecnie na Chopoku leży od 40 do 100 cm śniegu, w Tatrach Wysokich - od 40 do 160 cm. Od 30 marca zmieniają się ceny skipassów w Tatrach Wysokich i Niskich Tatrach.