Turystyka na aucie
Turystyka nigdy nie miała silnej pozycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki, teraz jednak nie ma już żadnej. Znalazła się po prostu poza boiskiem.
Czytaj więcej...
Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Promocja Wrocławia - wzorowa
Wrocław od dawna ma opinię miasta, które dba o swoją markę. Promocja miasta może uchodzić w Polsce za wzorcową.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Turystyka na aucie
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Promocja Wrocławia - wzorowa

Reklama

środa, 16 marzec 2016 19:02

Bogaty program wielkanocny w górach Słowacji

Napisane przez AG

Jazda w bikini, folklorystyczna Wielkanoc, egzotyka na basenach - w Tatrach Wysokich i Niskich Tatrach zaczyna się czas wielkanocnych zabaw.

Już w najbliższy weekend (19-20 marca) nad Łomnickim Stawem odbędzie się spotkanie miłośników dobrego jedzenia “Pierwsze wiosenne grillowanie”. Na wysokości 1 751 metrów, na którą wywożą turystów gondolki, będzei można spróbować grillowanych specjałów kuchni słowackiej i posłuchać muzyki granej na żywo.

Wiosenne jeżdżenie na nartach na Chopoku w Niskich Tatrach rozpocznie tradycyjna już jazda w bikini. Wspólny, masowy zjazd w strojach kąpielowych odbędzie się w sobotę 26 marca. Odbędą się się zawody a wieczorem rozpocznie się zabawa w klubie happy End. Z kolei w aquaparku Tatralandia w części Tropical Paradise w dniach 25 - 28 marca odbędzie się Wielkanocne obieranie… ananasów - zabawa pod kierunkiem profesjonalnego animatora.

W niedzielę 27 marca na stoku w Szczyrbskim Jeziorze , każdy kto o godz. 11 przyjdzie na stok, będzie mógł zjeżdzać za 1 euro. Odbędzie się również konkurs na najbardziej oryginalną maskę i najpiękniejszy strój karnawałowy oraz na najmłodszego i najstarszego narciarza.

W restauracji Bivac na Solisku oraz w restauracji Slalom przy stacji kolejki Solisko - Expres serwowane będą grillowane przysmaki.

Rónież hotelarze w Tatrach Wysokich i Niskich tatrach przygotowali dla swoich gości wielkanocne niespodzianki. We wszystkich podawane będą świąteczne, tradycyjne potrawy. W programie jest zdobienie pisanek, plecenie korbacików, animacje dla dzieci. W Wellness Hotelu Grand w Jasnej gościom będzie przygrywać kapela Cimbalovka aspróbowac będzie można jagnięciny. Zabawa wielkanocna z malowaniem pisanek odbędzie się w hotelu Rotunda na Chopoku oraz hotelu Tri Stunićky. W Hotelu FIS w Szczyrbskim Jeziorze w Sobotę Wielkanocną stare zwyczaje będzie przedstawiał Lukáš Janošek. W Grand Hotelu w Starym Smokowcu na gości będzie czekał wielkanocny brunch oraz pokazy rzeźbiarzy ludowych i wieczorne koncerty i seanse filmowe. W Grandhotelu Praha w Tatrzańskiej Łomnicy odbędą się wielkanocne gody i szukanie ukrytych jajek i biesiada wielkanocna.

 

Obecnie na Chopoku leży od 40 do 100 cm śniegu, w Tatrach Wysokich - od 40 do 160 cm. Od 30 marca zmieniają się ceny skipassów w Tatrach Wysokich i Niskich Tatrach.