Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 09 marzec 2016 14:54

Londyńskie atrakcje turystyczne coraz popularniejsze

Napisane przez MG
Muzeum Brytyjskie Muzeum Brytyjskie archiwum visitbritain

Ponad 65 milionów turystów odwiedziło w 2015 roku atrakcje turystyczne Londynu. Najpopularniejszym miejscem po raz dziewiąty z rzędu okazało się Muzeum Brytyjskie - odnotowało 6 820 686 gości.

Na drugim miejscu znalazła się Galeria Narodowa - 5 908 254, na trzecim zaś Muzeum Historii Naturalnej - 5 284 023 gości.
W sumie atrakcje turystyczne stolicy Wielkiej Brytanii odwiedziło o 1,61 proc. Więcej turystów niż w roku 2014. Duża rolę w osiągniętych wynikach odegrały wystawy czasowe - znajdujący się na ósmym miejscu pod względem popularności Somerset House odwiedziło w ubiegłym roku 3 235 104 osoby (wzrost o 31proc.). Krajowe Muzeum Morskie zanotowało wzrost liczby gości o 10,6 proc.
Wystawa poświęcona jednemu z wybitniejszych projektantów mody, Alexandrowi McQueen, zatytułowana Savage Beauty, odwiedziło w 21 tygodni 493 043 ludźmi gości.

Gordon Innes, prezes firmy London & Partners odpowiedzialnej za promocję Londynu, powiedział: "Najsłynniejsze londyńskie atrakcje ugruntowały pozycję Londynu, jako miasta o wielkim potencjale kulturalnym i przyciągającego coraz to nowych turystów zagranicznych. Spodziewamy się, że w 2016 roku pobijemy rekord z roku 2015. Warto wspomnieć, że czekają nas w tym roku wystawy z okazji 90. urodzin królowej, 400 lecia Shakespeara, wystawy poświęconej Harry'emu Potterowi."