Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 22 luty 2016 10:39

Freeridowcy wystartują na Chopoku

Napisane przez AG
Trasy freeridowe na Chopoku Trasy freeridowe na Chopoku

Po raz 14. odbędą się na stokach Chopoku w Niskich Tatrach zawody freeridowe CGC Jasna Adrenalin.

Impreza rozpocznie się 26 lutego i będzie można ją oglądać na żywo na stronach www.jasna.sk alebo na www.jasnaadrenalin.sk.
W zawodach wystartuje 80 zawodników z 16 państw. Będą oni zjeżdżali żlebami na stoku długości 400 metrów i nachyleniu 35 - 53 stopni. Stok pokryty jest warstwą 50 - 150 cm śniegu.

Zawody CGC Jasná Adrenalín już po raz siódmy są częścią światowej serii Freeride World Qualifier (FWQ). Zdobywcy największej liczby ponktów wezmą udział w następnych zawodach Freeride World Tour (FWT), któryuch finał nastąpi w kwietniu w szwajcarskiej miejscowości Verbier.

Ladislav Mrava, dyrektor zawodów CGC Jasná Adrenalín, powiedział: "Cieszy nas, że w tym roku śnieg na północnej stronie leży aż do Doliny Lukovej. Nasze zawody zyskały znowu cztery gwiazdki. Wierzę, ze zmagania zawodników będa oglądac nie tylko tłumy widzów on-line, ale i na żywo - przy stacji kolejki Koński Gruń. Na liście zawodników sa m.in. Iwan Malakow z Rosji, Dennis Risvoll z Norwegii oraz snowboardzistki - Austriaczka Manuela Mandl i Mikaela Hollsten z Finlandii Z najlepszych Słowaków będzie możan zobaczyć Jána Tajbosa i Katarínę Lehotską na nartach oraz Marka Gazdę na snowboardzie."

Start nastąpi przy górnej stacji kolejki Funitel, w tzw. Siodełku pod Chopokiem, na wysokości 2 002 m, a meta na wysokości 1 602 m. Na liście startowej jest 15 kobiet i 37 mężczyzn w kategorii narciarskiej oraz 10 kobiet i 18 mężczyzn w kategorii snowboardowej. Zawodnicy pochodzą z 17 krajów: Norwegii, Francji, Rosji, Niemiec, Czech, Słowacji, Szwajcarii, Austrii, Szwecji, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Finlandii, Argentyny, Holandii, Kanady i Australii. Główna nagroda wynosi 10 000 euro.