Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 10 luty 2016 12:18

Koszyce - rok 2015 był rekordowy

Napisane przez AG
Fontanna w centrum Koszyc Fontanna w centrum Koszyc archiwum Visit Kośice

W 2015 roku liczba noclegów wykupionych przez turystów odwiedzających Koszyce wyniosła ponad 337 tysięcy i była wyższa o 9 proc. od liczby z 2013 roku, w którym Koszyce były Europejską Stolicą Kultury.

Ten wynik to efekt pracy istniejącej od pięciu lat organizacji Vist Kośice.

Iveta Niňajová, dyrektor wykonawczy powiedziała: "Systematyczna praca marketingowa przynosi po pięciu latach owoce. Koszyce to pierwsze miasto, które odnotowało większą liczbę turystów już po dwóch latach od roku, kiedy byliśmy Europejską Stolicą Kultury. Dzięki dobrej współpracy z naszymi partnerami, zarówno prywatnymi, jak i publicznymi, organizacjami non-profit oraz instytucjami kulturalnymi potrafimy zaciekawić naszych gości szeroką ofertą."

W 2013 roku turyści wykupili w Koszycach 308 955 noclegów, w roku 2014 liczba ta spadał do 279 158, by w roku ubiegłym wzrosnąć do 337 217 (wzrost w porównaniu do 2014 roku o 21 proc.). Był to efekt zwiększenia zainteresowania Koszycami przez klientów korporacyjnych i organizacji wielkich imprez firmowych.
Ponad 15 tysięcy gości przyjechało na dziesięć dni i wynajęło praktycznie wszystkie miejsca noclegowe podczas imprezy sportowej "Motocyklowa Sześciodniówka".
Szczególnie udany dla Koszyc były dwa miesiące letnie, lipiec i sierpień, odnotowano wtedy o 23 proc. więcej turystów.