Enter Air przedłuża umowę z Itaką
Enter Air oraz Itaka Holdings przedłużają kontakt na kolejny sezon.
Czytaj więcej...
Ryanair ugiął się pod presją pilotów
Irlandzki przewoźnik robi wszystko, by nie dopuścić do zakłóceń w rozkładzie lotów na Święta Bożego Narodzenia.
Czytaj więcej...
Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Enter Air przedłuża umowę z Itaką
  • Ryanair ugiął się pod presją pilotów
  • Neckermann otwiera sezon
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 10 grudzień 2015 09:22

Grecja - chcemy 1,5 miliona polskich turystów

Napisane przez AG
Leonidas Babanis i Ioannis Dervas z firmy NorthEvents Leonidas Babanis i Ioannis Dervas z firmy NorthEvents AG

Ponad 100 firm greckich i cypryjskich wystawiać się będzie w najbliższy weekend a warszawskim Torwarze podczas pierwszej edycji Greckiej Panoramy.

Podczas imprezy odbędzie m.in. workshop z udziałem polskich firm, ale najważniejsza dla organizatorów jest możliwość prezentacji oferty greckiej potencjalnym klientom.

Leonidas Babanis z firmy NorhEvents, organizatora Greckiej Panoramy, powiedział: "Organizując po raz pierwszy w Polsce imprezę prezentującą wyłącznie ofertę grecką i cypryjska, chcemy podziękować Polakom, za to, że tak licznie odwiedzają nasz kraj, praktycznie bez pomocy ze strony Greków. Przez ostatnie dwadzieścia lat nie robiliśmy zbyt wiele, by promować Grecję w Polsce. A mimo to tendencja przyjazdowa Polaków w Grecji jest rosnąca. W tym roku ich liczba przekroczyła 700 tysięcy.W Polsce tkwi wielki potencjał, nie tylko dlatego, że żyje tu prawie 40 mln ludzi, ale dlatego, że ludzie kochają Grecję.

Grecka Panorama pozwoli Polakom poznać ofertę turystyczną Grecji, naszą gościnność, kulturę, muzykę, kuchnię. Wystawić się będą nasi touroperatorzy, hotelarze. 85 proc. firm to firmy greckie, pozostałe pochodzą z Cypru. Swoje stoiska będą mieli także wszyscy najwięksi touroperatorzy działający na rynku polskim.
O tym, jaka wagę przykładamy do rynku polskiego, świadczy fakt, zę od końca stycznia chcemy w Warszawie otworzyć greckie centrum informacji turystycznej. Skoro instytucje państwowe nie potrafiły tego zrobić przez tyle lat, sprawę w swojej ręce biorą prywatni przedsiębiorcy.
Chcemy jak najszybciej stać się rynkiem nr 1 w wakacyjnych wyjazdach polskich. Myślę, ze szybko uda nam się sprawić, ze liczba polskich turystów odwiedzających Grecję osiągnie 1,5 mln."

Firma NorthEvents powstała dziesięć lat temu z myślą o promocji Grecji na rynkach skandynawskich. tam też, od trzech lat organizowane są podobne imprezy, jak Grecka Panorama. Grecka Panorama w przyszłym roku zawita także do innych miast Polski.