Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
Za kilka miesięcy (1 października) zacznie obowiązywać nowa Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. O to, co się zmieni z punktu widzenia agentów, którzy prowadzą sprzedaż ubezpieczeń dla turystów zapytaliśmy prezesa PIT Pawła Niewiadomskiego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 06 grudzień 2015 22:18

Liptów oczekuje tej zimy jeszcze więcej turystów.

Napisane przez MG
Liptów oczekuje tej zimy jeszcze więcej turystów. archiwum SACR

Więcej samolotów lądujących w Popradzie (w tym z Polski), Puchar Świata w narciarstwie alpejskim kobiet w Jasnej, aplikacja mobilna, Karta Liptowa - Liptów słowacki jest gotowy na zimę.

Ján Blcháč, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej regionu Liptów, powiedział: "Po zeszłorocznej inauguracji połączenia lotniczego między Rygą a Popradem, w tym roku realizowane będą nowe rejsy. Od połowy grudnia ruszają połączenia z Moskwy St. Petersburga, Tallinna i Helsinek i Sztokholmu przez Rygę do Popradu. Rozwój siatki połączeń lotniczych oraz wzrost poziomu naszych usług przyciągnie turystów z regionu Bałtyku i Rosji."

W Snow Parku Jasna znowu pojawiły się nowości. Między inny dwie nowe trasy oraz bar Apresski w rejonie Bielej Puti.
Nowością na Liptowie jest też aplikacja mobilna, dzięki której turyści zdobywają informacje o kolejkach i wyciągach, cenach, skibusach, imprezach, restauracjach i sklepach w regionie.

Darina Bartková, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej, skomentowała: "Staramy się iść z duchem czasu i osłodzić pobyt na Liptowie wszystkim użytkownikom urządzeń mobilnych."

Region dba także o zwolenników narciarstwa biegowego. Tej zimy di dyspozycji narciarzy biegowych będzie ponad 70 kilometrów tras, w tym nowe - w okolicy Rużemberka: przez Vlkolínske Lúky i z Hrabovskej do Čutkovskej doliny oraz w Tatrach Zachodnich, z Liptovskej Kokavy do Podbanskich.
Podobnie, jak w latach ubiegłych, posiadacze Karty Liptowskiej będą mogli bezpłatnie korzystać z Ski&Aqua Busa oraz z 60 proc. zniżki w 60 miejscach.
W Litowskim Mikulaszu obchodzone będzie 730 lecie pierwszej pisemnej wzmianki o mieście.

Jana Piatková, dyrektor Centrum Informacji w Liptowskim Mikulaszu, powiedziała: "Chcemy, by turyści odwiedzający Litów nie skupiali się jedynie na górach, ale żeby też odwiedzali nasze miasto. Wyznaczyliśmy dwie nowe trasy turystyczne po mieście, odnowiliśmy także Muzeum Ochrony Przyrody i Speleologii, zimą planujemy kilka ciekawych imprez."

Najważniejszą imprezą w rozpoczynającycm się sezonie będą bez wątpienia zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, które odbędą się w Jasnej od 4 do 6 marca 2016 roku.