Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 15 styczeń 2014 10:58

Coraz więcej turystów arabskich odwiedza Berlin

Napisane przez AG
Brama Brandenburska w Berlinie Brama Brandenburska w Berlinie AG

W listopadzie 2013 roku stolicę Niemiec odwiedziło o 90,3 proc. więcej gości z krajów znad Zatoki Perskiej.

Jest to m.in. wynikiem dobrej współpracy visitBerlin z liniami lotniczymi Air Berlin oraz Etihad Airways.
W sumie, w pierwszych jedenastu miesiącach minionego roku goście z krajów arabskich wykupili w Berlinie 174 954 noclegi, co stanowi, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2012, wzrost o 20,9 proc. Arabscy turyści spędzają w stolicy naszych zachodnich sąsiadów średnio 4,4 doby, średnia pobytu wszystkich gości wynosi 2,2 doby.

Burkhard Kieker, prezes zarządu visitBerlin powiedział: „Wśród arabskich rodzin i grup przyjaciół rozprzestrzenia się opinia: Berlin jest miastem przyjaznym, tolerancyjnym, które chętnie przyjmuje gości z krajów arabskich. Tych turystów przekonują również wysokiej klasy hotele berlińskie. Liczba bezpośrednich połączeń lotniczych z Berlinem jest miarą sukcesu naszego miasta. Musimy podziękować liniom Etihad Airways iAir Berlin za ich codzienne rejsy z i do Abu Dabi oraz Qatar Airways za loty każdego dnia z i do Dohy."

Goście z Emiratów Arabskich są bardzo ważni dla Berlina. Całe rodziny przylatują tu zwiedzać zabytki i na zakupy. Średnio, każdy gość znad Zatoki zostawia w Berlinie 337 euro. Zauważalny jest także wzrost turystyką medyczną, dobra opinia usług medycznych przyciąga co roku więcej turystów arabskich. W ostatnim roku siedem berlińskich szpitali zarejestrowało aż 9271 pacjentów z zagranicy.
Berlin w pierwszych jedenastu miesiącach 2013 roku odwiedziło 10,5 mln turystów, którzy wykupili 24,9 mln noclegów. Najwięcej turystów przybyło z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Holandii i USA.