Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 26 listopad 2015 01:17

Egipt - nie dajmy się zastraszyć terrorystom

Napisane przez AG
Egipt - nie dajmy się zastraszyć terrorystom AG

Egipcjanie chcą rozwijać turystykę kulturalną, ożywić region Luksoru i Abu Simbel, rozbudować infrastrukturę hotelową nad Morzem Śródziemnym.

Samy Mahmoud, przewodniczący Egipskiego Urzędu Turystyki podczas spotkania z dziennikarzami w hotelu Gromada w Warszawie, powiedział m.in. "Turystyka to, po Kanale Sueskim" drugie źródło dochodów do egipskiego PKB. Jeszcze w 2010 roku, bardzo udanym, przychody z turystyki wyniosły 12,5 mld dolarów a Egipt odwiedziło 15 mln turystów. W ubiegłym roku dochody wyniosły niestety tylko 7,5 mld. Robimy wszystko, by turystyka nasz odrodziła się. W tej branży pracuje 4 mln osób. Chcę podkreślić, że musimy żyć i pracować mimo wszystkich złych i tragicznych wydarzeń na całym świecie. Ten rok szczególnie uświadomił nam, że nikt na świecie nie jest bezpieczny, że terroryzm zagraża nam wszystkim, ale właśnie dlatego musimy być wszyscy solidarni w walce z nim. A szczególna w tym rola nas - branży turystycznej i was - dziennikarzy turystycznych. To od was i od tego jak opisujecie miejsca na świecie, zależy, czy turyści będą w te miejsca jeździć.

My w Egipcie pracujemy teraz nad tym, by rozszerzyć nasza ofertę. Oczywiście wszyscy najchętniej przyjeżdżają nad Morze Czerwone, bo tutaj maja wszystko to, czego oczekuje się od wypoczynku. Ale chciałbym podkreślić, że Egipt oprócz słońca, plaży, ciepłego morza ma naprawdę wszystkie możliwe atrakcje turystyczne. takich zabytków, jak my, nie ma żaden kraj na świecie. I właśnie na turystykę kulturalno-historyczną chcemy teraz kłaść akcent. Chcemy szczególnie ożywić przyjazdy do Luksoru i Abu Simbel.
Ponadto, pracujemy intensywnie nad projektem rozbudowy infrastruktury hotelowej nad Morzem Śródziemnym. O innych zaletach Egiptu można opowiadać długo. Każdy znajdzie dla siebie u nas coś interesującego: miłośnik zabytków, historii, zwolennik sportów wodnych i wycieczek po pustyni, surferzy i nurkowie. Jeśli dodamy do tego niebanalną kuchnię, będziemy mieli kraj idealny na wypoczynek."

Te wspomniane powyżej zalety szerzej przedstawił w swojej prezentacji Tamer Marzouk, dyrektor Biura ds. Turystyki przy Ambasadzie Egiptu w Berlinie odpowiedzialny m.in. za rynek polski. Podkreślił on także konieczność bliskiej współpracy branży turystycznej i dziennikarzy. Powiedział także: "Moje przesłanie brzmi - nie dajmy się zastraszyć terrorystom."
Egipcjanie wciąż czynią wszelkie wysiłki, by poprawić bezpieczeństwo turystów i podkreślają, że katastrofa samolotu rosyjskiego jest wielką tragedią dla wszystkich ludzi turystyki: Rosjan, Egipcjan i wszystkich normalnych ludzi na świecie. Rząd egipski pomaga hotelarzom w okolicach Sharm El Sheik - przez sześc miesięcy zwolnieni oni są z opłat za elektryczność, wodę, gaz, i podatków.
Na pytanie o przyszłość sprawy zniesienia wiz dla Polaków, Tamer Marzouk obiecał: "Będę walczył jak lew o zniesienie wiz."