Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 20 październik 2015 09:34

Jordania czeka na Polaków

Napisane przez AG
Nayef Al Fayez, minister turystyki i zabytków Jordanii Nayef Al Fayez, minister turystyki i zabytków Jordanii AG

Sześciu touroperatorów z Jordanii oraz przedstawiciele linii lotniczych Royal Jordanian spotkali się w Warszawie z przedstawicielami polskiej branży turystycznej i mediów branżowych. Na imprezie zorganizowanej przez firmę Aviareps był czas na prezentację Jordanii, workshop oraz rozmowy nieformalne.

Podczas prezentacji minister turystyki i zabytków Jordanii, Nayef Al Fayez, powiedział: "Chcemy zachęcić Polaków do przyjazdu do Jordanii i zapewnić o naszej gościnności. Zapraszamy do nas, bo chciałbym, żebyście się o zaletach naszego kraju sami przekonali. O tym, jak wielkie znaczenie przykładamy do rynku polskiego świadczy choćby fakt, że na spotkanie przybyli przedstawiciele jordańskich touroperatorów, linii lotniczych, ministerstwa turystyki i zabytków, Jordańskiego Biura ds Turystyki oraz naszej Ambasady. Pokazujemy w ten sposób, że zależy nam na współpracy i na tym, żebyście bezpośrednio od nas usłyszeli odpowiedzi na ewentualne pytania. Stosunki dyplomatyczne między Polską i Jordanią są od lat bardzo dobre i chciałbym, aby takie same były na płaszczyźnie turystycznej. Turystyka to najlepszy środek do budowania mostów przyjaźni między narodami."

Dyrektor Jordańskiego Biura ds Turystyki, Abdel Ala Razzaq Arabiyat, dodał: "Rząd Jordanii przywiązuje dużą wagę do turystyki, jako gałęzi gospodarki. Nasza branża ma także bardzo silne poparcie ze strony króla. Dwa lata temu przeanalizowaliśmy przeszkody, jakie stoją na zwiększeniu liczby gości i doszliśmy do wniosku, że najpoważniejszą jest możliwość dotarcia do naszego kraju. Najważniejszym działaniem było więc ulepszenie naszych lotnisk dla przyjęcia linii lotniczych. Chcemy przyjmować jak najwięcej samolotów, zwłąszcza tych z tanich przewoźników. Jordania ma bardzo strategiczne położenie na styku trzech kontynentów i powinniśmy to lepiej wykorzystywać dla rozwoju turystyki.
Obecnie dysponujemy trzema międzynarodowymi portami lotniczymi. Nasz narodowy przewoźnik Royal Jordanian realizuje ponad 600 rejsów tygodniowo do 54 kierunków. Wprowadziliśmy już pewne udogodnienia dla turystów i planujemy następne. Turyści z Europy korzystający z lotniska KHIA (King Hussein International Airport) w Akabie zwolnieni sa z opłat wizowych, zaś linie lotnicze ponoszą tylko 50 proc. opłat postojowych. Kolejną propozycja dla turystów jest Jordanian Pass, dzięki któremu otrzymują oni znaczne zniżki na wstęp do 34 atrakcji turystycznych w całej Jordanii a także zwolnienie od opłaty wizowej przy przylocie na lotnisko Królowej Alii w Ammanie.
Naszymi wielkimi zaletami są: umiarkowany klimat i bardzo gościnni mieszkańcy. Chcemy to wykorzystać w rozwoju turystyki. Pomoże w tym zapewne nasza lokalna, urozmaicona kuchnia.
Jordania to mały kraj, ale posiadający cały wachlarz ofert turystycznych w wielu jej sektorach- kulturalnym, zabytkowym, eventowym, aktywnym. Perłą oczywiście jest Petra, ale trzeba pamiętać, ze nie bez powodu Jordania nazywana jest muzeum na świeżym powietrzu. Goście mogą odwiedzać 21 miejsc historyczno-kulturalnych.
A do tego jeszcze oferujemy wyjątkowe miejsca na Morzem Martwym służące lecznictwu i wellness. To nasze naturalne SPA. Z kolei turystyka aktywna to przejażdżki po pustyni, loty balonem, wspinaczka, sporty wodne, nurkowanie. Bardzo ważnym elementem naszej turystyki są miejsca i szlaki religijne. W Jordanii znajdują się 34 miejsca wymieniane w Starym i Nowym Testamencie, choćby takie, jak miejsce Chrztu Jezusa czy Góra Nebo, z której Mojżesz spoglądał na Ziemię Obiecaną."