Enter Air przedłuża umowę z Itaką
Enter Air oraz Itaka Holdings przedłużają kontakt na kolejny sezon.
Czytaj więcej...
Ryanair ugiął się pod presją pilotów
Irlandzki przewoźnik robi wszystko, by nie dopuścić do zakłóceń w rozkładzie lotów na Święta Bożego Narodzenia.
Czytaj więcej...
Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Enter Air przedłuża umowę z Itaką
  • Ryanair ugiął się pod presją pilotów
  • Neckermann otwiera sezon
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 21 wrzesień 2015 12:22

Egipt - Hisham Zazou znowu ministrem turystyki

Napisane przez AG
Hisham Zazou Hisham Zazou AG

Premier Sherif Ismail wyznaczył Hishama Zaazou na ministra turystyki w nowym rządzie tymczasowym Egiptu. Zazou konstytucyjną przysięgę przed prezydentem Abdelem Fattah El-Sisi.
Przypomnijmy, źe Zazou był już ministrem turystyki od 2012 roku do 5 marca, kiedy to zastąpił go Khaled Ramy.

Dziennik "Egypt Daily News: podkreśla, że Zazou jest wysoko oceniany przez branże turystyczną w kraju a najważniejszym jego zadanie będzie odbudowanie zaufania do Egiptu, jako celu turystycznego.

Prezes Stowarzyszenia Inwestorów Turystycznych w Marsa Alam (TIA) Adel Rady, w wypowiedzi dla dziennika, podkreślił: „Minister Zazou musi jak najszybciej zacząć jeździć za granicę, szczególnie po Europie i wykorzystując swoje dobre relacje z zagranicznymi touroperatorami, przywrócić ich zaufanie do egipskiej turystyki. Zazou ma silniejsza pozycję na rynku niż jego poprzednik Khaled Rami, szczególnie, ze brał czynny udział w międzynarodowych wydarzeniach w krajach ważnych jako rynki dl a Egiptu."

Z kolei prezes Egipskiej Federacji izb Turystycznych, El Zayta dodał: „Nasza Federacja ma bardzo dobre stosunki z ministrem Zazou. Koordynujemy z ministrem nasze działania, by turystyka wyszła z kryzysu, w którym się znalazła."

Przypomnijmy, że to Zazou, jako minister turystyki rozpoczął kampanię o nazwie Wahashtouna, mającą na celu zwiększenie liczby turystów) znad zatoki Perskiej. Turyści ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej i Kuwejtu mogli korzystać z kosztujących 400 dolarów pakietów wakacyjnych, które zawierały przelot w obie strony oraz 3 noclegi w luksusowych hotelach w Sharm el Sheik i Hurghadzie. Uruchomione zostały loty linii lotniczych Egypt Air i Egypt Air Express między Jeddah w Arabii Saudyjskiej a Hurghadą (dwa razy w tygodniu), a Air Cairo rozpoczęły również dwa razy w tygodniu loty z Kuwejtu do Hurghady. Akcja odniosła duży sukces, liczba turystów z tego regionu wzrosłą o kilkadziesiąt procent.
Jeśli chodzi o Polskę, Zazou w grudniu 2013 roku mówił: „Jestem pewien, że nasze działania sprawią, że już w przyszłym roku osiągniemy w Polsce podobny wynik do tego z roku 2010. To jest mój cel!". W roku 2010 turystów z Polski odnotowano w Egipcie aż 590 tysięcy