Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 18 wrzesień 2015 10:48

Kos – kryzys branży z powodu uchodźców

Napisane przez AG
Plaża na wyspie Kos Plaża na wyspie Kos KG

Wiadomości o uchodźcach przybywających na grecką wyspę Kos, spowodowały w tym roku już 170 tys. anulacji pobytów. Oznacza to spadek przychodów branży turystycznej na Kos o ok 7 mln euro.

Dane te znalazły się w liście skierowanym przez hotelarzy z wyspy, do ministra finansów Giorgosa Houliarakisa i ministra gospodarki i turystyki Nikosa Christodoulakisa. Stowarzyszenie hotelarzy podkreśliło, że tak wielkiej liczby anulacji nie odnotowano na Kos od roku 1980 i w związku z tym, część hoteli będzie zamknięta o dwa, trzy tygodnie wcześniej niż to planowano. Hotelarze szacują, że we wrześniu i październiku liczba miejsc pracy w sektorze turystycznym zmniejszy się o ok. 30 proc. Stawki w hotelach w tym czasie obniżono nawet o 60 proc. Odwołano loty czarterowe z Włoch i Izraela. Jako przykład złej sytuacji, autorzy listu podali jeden z luksusowych hoteli, w którym odwołano 1650 rezerwacji na przyszły sezon.
Obaj ministrowie zostali poproszeni o pomoc, m.in. o przedłużenie okresu płacenia obniżonych podatków.
Prezes Greckiej Federacji Hotelarzy Yiannis Retsos, również alarmuje, że jeśli problem uchodźców nie zostanie rozwiązany, turystyka na wyspach w pobliżu wybrzeży tureckich może upaść a później ten problem może dotknąć inne regiony kraju.