Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 09 styczeń 2014 14:53

Dziadek Mróz zawita do Jasnej

Napisane przez AG

Kilka dni przez prawosławnym Nowym Rokiem, gospodarze stacji narciarskiej Jasna pod Chopokiem w Niskich Tatrach na Słowacji przygotowali dla turystów ze wschodu imprezę pod nazwą Dziadek Mróz w Jasnej.

W sobotę, 11 lutego w godzinach 11 – 15 taras restauracji Happy End zmieni się w krainę Dziadka Mroza. Zimowy ogród z rosyjskimi motywami, zabawy, żywa muzyka, teatrzyk i taneczna zabawa będą czekać na wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą Jasną. Wieczorem planowana jest zabawa podczas Russian Disco Night w klubie Happy End, na wieczór przygotowano specjalne menu.
Dziadek Mróz wraz ze śnieżynką Nastią przyjedzie lapońskimi saniami z zaprzęgiem. Przywita go muzyka saksofonu i harmonii a w Lodowym barze, narodowy napój rosyjski – wódka. We wspomnianej restauracji podawane będą typowe dania rosyjskiej kuchni.
Impreza organizowana przede wszystkich pod turystów rosyjskich nie jest przypadkiem. Każdego roku Liptów przeżywa najazd turystów ze wschodu, którzy przyjeżdżają tu po naszym Bożym Narodzeniu i zostają aż do połowy stycznia. Rosjanie polubili spędzanie sowich Świąt na stoku narciarskim lub w termalnych basenach aquaparku Tatralandia. W porównaniu do ubiegłego sezonu w hotelach w Tatrach Wysokich i Niskich Tatrach, zarezerwowało miejsca 30 proc. więcej turystów rosyjskich. Większość z nich przyjeżdża tutaj kolejny raz. Są to turyści preferujący aktywny wypoczynek, jazdę na nartach, ale i aktywny tryb spędzania czasu po nartach – na przykład jazdę kolejką na Łomnicę. Hotelarze są dobrze przygotowani na rzeszę turystów z Rosji – w hotelach pojawiają się dekoracje rosyjskie, w restauracjach menu w języku rosyjskim. Dodatkowo organizowane są jednodniowe wypady do Wiednia, zabiegi wellness.