Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 09 styczeń 2014 11:19

Europa-Park zanotował nowy rekord liczby gości

Napisane przez AG
Europa-Park Europa-Park AG

Coraz bardziej popularny również wśród polskich turystów park rozrywki Europa-Park w Niemczech zakończył rok 2013 z nową rekordową liczbą odwiedzających, sięgającą prawie pięć milionów osób.

Duże znaczenie dla tak wysokiego wyniku miało otwarcie parku również w miesiące zimowe. Stało się to silnym magnesem dla wielu turystów. Imą park zostało ozdobiony dodatkowo około 3000 jodeł, 2,5 mln lampek rozwieszonych na pięciu kilometrach łańcuchów, ponad 100.000 bombek.

Właściciel Europa Parku, Roland Mack powiedział: „Rozszerzenie usług na miesiące zimowe opłaciło się. Zyskaliśmy dzięki temu prawie 500 tysięcy gości. Bywały dni, gdy odwiedzało ans 25 tysięcy dziennie czyli tyle, co w dobre dni letnie. Zimą Europa-Park jest bardzo atrakcyjny dla osób starszych."
W roku 2013 zanotowano wzrost liczby gości z Francji i Szwajcarii. Liczba tych pierwszych sięgnęła prawie 1,3 mln a tych drugich – ok. 1,2, Liczba noclegów wykupionych przez Francuzów wzrosła w ubiegłym roku o 30 proc.
W roku 2014 największą atrakcją ma być projekt realizowany wspólnie ze słynnym francuskim reżyserem i producentem filmowym Luc Besson'em. 5 kwietnia zostanie otwarta nowa scena pod dachem „Artur i Minimki". Europa Park zainwestował w ten projekt 20 mln euro, jest to najdroższa inwestycja w historii parku. Na powierzchni ponad 3500 metrów kwadratowych, pod kopułą o wysokości 15 metrów, zbudowano oryginalne zestawy nawiązujące do filmów „Artur i Minimki".
W roku 2013 duża atrakcją i trafionym pomysłem były obchody 50-lecia wydania przez zespół The Beatles płyty „Please, please me". Wystawa w jednej z hal autorstwa Paula Bernharda, który zgromadził m.in. oryginalne kostiumy członków zespołu, reprodukcje gitar, zdjęcia cieszyła się dużym powodzeniem.