Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 08 wrzesień 2015 11:46

Egipt chce postawić na turystykę kulturową

Napisane przez AG
Turyści w świątyni w Luksorze Turyści w świątyni w Luksorze AG

Marketingowi turystyki kulturowej w Egipcie brakuje kreatywności a liczba turystów odwiedzających zabytki spadła o ponad 30 proc.

Przychody w turystyce w Egipcie w I połowie tego roku wyniosły 3,3 mld euro, o 100 mln więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku.
Ministerstwo Turystyki przeznacza 25 proc. dochodów na promocję zwłaszcza Luksoru i Asuanu. Ministerstwo stawia na rozwój turystyki kulturowej, bowiem turyści odwiedzający zabytki Egiptu stanowią zaledwie 5 proc. wszystkich gości w kraju.

Tharwat Agamy szef Stowarzyszenia Egipskich Biur Podróży powiedział; „Liczba turystów odwiedzających zabytki starożytnego Egipu spadła w ostatnim roku aż o 30-40 proc. Jedną z przyczyn jest brak nowoczesnej promocji tych miejsc."

Z kolei Hossam el-Bortokaly, dyrektor agencji marketingowej Nexters dodał: „Zabytki Egiptu nie mogą być traktowane jako martwe kupy kamieni. To musi być pretekst do opowieści historii. Marketingowi turystyki kulturowej w Egipcie brakuje kreatywności. W celu przyciągnięcia większej liczby turystów musimy nie tylko opowiedzieć o niektórych zabytkowych miejsc, musimy wziąć pod uwagę, co naprawdę przyciąga turystę, jak podobne miejsca przedstawiają za granicą. W marketingu zabytków pora zauważyć nowe techniki i technologie, choćby 3D."