Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.
W 2017 roku Cypr odwiedziło 3 652 073 turystów, o 14,6 proc. więcej niż w roku 2016, kiedy odnotowano ich 3 186 531. To rekordowy roczny wzrost w historii cypryjskiej turystyki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce
  • Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.

Reklama

czwartek, 03 wrzesień 2015 09:13

Czechy – huta atrakcją turystyczną

Napisane przez MG
Wielki Piec zamieniony w atrakcję turystyczną. Wielki Piec zamieniony w atrakcję turystyczną. archiwum noveviykovice.cz

Huta Dolne Witkowice, w której w ciągu 170 lat pracy wyprodukowano 90 mln ton surówki żelaza oraz 42 mln ton koksu była przez14 lat zamknięta. Obecnie ma służyć turystom.

Jan Světlík, prezes holdingu Vítkovice i autor projektu Nowych Witkowic, powiedział: „W niepowtarzalnej, industrialnej atmosferze Nowych Witkowic powstaje przestrzeń dla edukacji, nauki i badań, zaplecze do organizacji kongresów oraz miejsce, w którym mieszkańcy Ostrawy i turyści będą chętnie spędzać wolny czas. Nie chcieliśmy tylko usuwać i burzyć, jednocześnie także nie chcieliśmy, aby perła ostrawskiego przemysłu przekształciła się w muzeum, które zwiedza się pasywnie. Wręcz przeciwnie – chcieliśmy, aby z wyjątkowego dziedzictwa przemysłowego Ostrawy mogły aktywnie korzystać obecne i przyszłe generacje. Sprawić, aby Dolne Witkowice stały się niekwestionowaną częścią centrum miasta, przestrzenią atrakcyjną do spędzania wolnego czasu."

W roku 2011 rozpoczęto rewitalizację trzech najważniejszych budynków – Wielkiego Pieca nr 1, Zbiornika Gazu i VI Centrali Energetycznej.

Petr Koudela z projketuy Nowe Witkowice, skomentował: „Na Wielki Piec nr 1 (VP1) już wjeżdżają windą specjaliści i ciekawi turyści, w wielozadaniowej auli Gong odbywają się konferencje, kongresy, spotkania robocze oraz imprezy kulturalne i edukacyjne, zaś do Małego Świata Techniki w VI Centrali Energetycznej (obecnie U6) ściągają tłumy dzieci z rodzicami lub nauczycielami. Do VP1, Gongu i U6 dołączy w 2014 roku zaprojektowany przez znanego czeskiego architekta Josefa Pleskota nowy gmach Świata Techniki - Science and Technology Centrum. „Interaktywnie i zabawnie" to hasło atrakcji mającej na celu popularyzację nauki i techniki."

www.dolnivitkovice.cz