Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
Zmiana rzecznika Rainbow
Obowiązki PR w Rainbow przejmie Emilia Bratkowska.
Czytaj więcej...
PIT chwilowo bez rzecznika
Z funkcji rzecznika prasowego Polskiej Izby Turystyki zrezygnowała Marzena Markowska
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • Zmiana rzecznika Rainbow
  • PIT chwilowo bez rzecznika
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 20 sierpień 2015 16:59

Jordania będzie walczyć o turystów

Napisane przez AG
Petra Petra AG

Jordania rozpoczyna kampanię reklamową mającą na celu spopularyzowanie największych atrakcji turystycznych tego kraju – zwłaszcza Petry - i zahamowanie spadku liczby gości.

Dyrektor Jordańskiej Izby Turystyki (JTB), Abed Al Razzaq Arabiyat, powiedział: „Kampania rozpoczęta w połowie sierpnia będzie prowadzona na wielu płaszczyznach: w telewizji, w radio, na billboardach, na taksówkach oraz na przystankach autobusowych w wielu krajach na całym świecie. Nacisk zostanie położony na promowanie Petry, która bardzo ucierpiała z powodu spadku liczby gości."

Liczba turystów odwiedzających w tym roku Petrę spadła w stosunku do roku 2014 o 34 proc. W pierwszej połowie tego roku odnotowano 215 970 gości, w roku 2014 zaś – 327 858.

Prezes Stowarzyszenia Hotelarzy Petry, Khaled Nawafleh, podkreślił: „Petra nie była do tej pory promowana na świecie, tak, jak powinna. W końcu, to jeden z tzw. 7 nowych cudów świata. Nie chcemy zwalać spadku liczby gości tylko na sytuację w regionie. Potrzebujemy nowoczesnej kampanii promocyjnej. Ok. 80 proc. odwiedzających Petrę nie zatrzymuje się tutaj na nocleg, uciekają nad Morze Martwe."

Ze względu na spadek liczby turystów, 10 hoteli w Petra zostało zamkniętych, dwa – zamknięte czasowo, 30 zaś pozostało otwartych, mimo, że ponoszą straty. Z 1 800 pracowników hotelarze musieli zwolnić aż 900.
W czerwcu Rada Ministrów podjęła decyzję o zwiększeniu budżetu JTB, aby umożliwić jej promowanie atrakcji turystycznych królestwa na rynkach regionalnych i międzynarodowych.. Na początku tego roku Rada Ministrów zatwierdziła środki mające na celu ratowanie sektora turystyki, takich jak zmniejszenie taryf za energię elektryczną dla hoteli. Gabinet obniżył także opłaty dla osób wjeżdżających przez lądowe przejście graniczne z 40 dinarów jordańskich do 10.