Turystyka na aucie
Turystyka nigdy nie miała silnej pozycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki, teraz jednak nie ma już żadnej. Znalazła się po prostu poza boiskiem.
Czytaj więcej...
Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Promocja Wrocławia - wzorowa
Wrocław od dawna ma opinię miasta, które dba o swoją markę. Promocja miasta może uchodzić w Polsce za wzorcową.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Turystyka na aucie
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Promocja Wrocławia - wzorowa

Reklama

poniedziałek, 27 lipiec 2015 16:10

Egipt – jesteśmy lojalni wobec polskich touroperatorów i klientów

Napisane przez AG
Tamer Marzouk Tamer Marzouk archiwum MM4PR

Ważne, żeby touroperatorzy czuli, że także podczas kryzysy nie są sami, że jesteśmy wobec nich lojalni, że szanujemy ich i klientów, którzy przecież nas nie opuszczają – powiedział Tamer Marzouk, dyrektor Biura ds. Turystyki przy ambasadzie Egiptu w Berlinie, w rozmowie z WasząTurystyką.pl.

Tamer Marzouk udzielił dwa tygodnie temu WaszejTurystyce.pl pierwszego wywiadu w polskich mediach (patrz: Egipt jest bezpieczny i czeka na Polaków). Zapowiedział w nim m.in., że będzie często przyjeżdżał do Polski i kontaktował się z branżą turystyczną. Dotrzymał słowa i kontynuuje serię spotkań. Tym razem spotkał się również dziennikarzami. Wiele wątków rozmów powtarzało się z poprzedniego wywiadu. Marzouk m.in. powtórzył: „Będziemy inwestować na rynku polskim tak jak było to wcześniej. Proszę pamiętać, że biuro to nie budynek, a ludzie, którzy wykonują swoje zadania. W dobie internetu komunikowanie się nie jest żadnym problemem, a pieniądze zaoszczędzona na biurze warszawskim, można wydać choćby na marketing..."
Dwie ostatni wizyty dyrektora Marzouka były intensywne. Spotkał się podczas nich z przedstawicielami najważniejszych touroperatorów oraz turystycznych organizacji.

Jak podkreślił Marzouk: „Chcę z całą mocą podkreślić, że ministerstwo turystyki Egiptu nie zostawi polskich biur bez pomocy. Jesteśmy wobec nich i będziemy lojalni. Tak samo, jak lojalni będziemy wobec turystów polskich, którzy zawsze lubili i lubią wypoczywać w naszym kraju."

Pytany o działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa, Marzouk powiedział: „W tym roku zainwestowaliśmy 23 mln dolarów w unowocześnienie systemów ostrzegawczych, monitorujących. O szczegółach nie mogę z oczywistych względów powiedzieć, ale warto podkreślić, że we wszystkich ważnych miejscach turystycznych oraz w resortach a także w centrach miast, znacznie zwiększyliśmy liczbę kamer. Zwiększone zostały także środki bezpieczeństwa na lotniskach. Jednak jesteśmy otwarci na uwagi z innych stron. Chcemy zapraszać fachowców od bezpieczeństwa i walki z terroryzmem, żeby ocenili nasze działania, ocenili co zrobiliśmy źle, co jest do poprawy."

Jeśli chodzi no działania marketingowe, to akcja wizerunkowa, promująca Egipt rozpocznie się już za dwa miesiące. Marzouk: „Pojawią się m.in. billboardy, reklama w internecie, prasie, na kanałach telewizyjnych i w stacjach radiowych. Dopłacimy również do akcji reklamowych Alfa Star i Itaki. Rozmawiamy także z innymi touroperatorami na temat dopłat do druku katalogów, broszur, do innych działań marketingowych. Oczywiście weźmiemy udział w targach TT Warsaw. Rozmawiałem również z przedstawicielami Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych, chcemy wypracować sposoby współpracy i naszej pomocy dla nich. Oczywiście będziemy organizować wyjazdy studyjne dla agentów i dla dziennikarzy."