Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.
W 2017 roku Cypr odwiedziło 3 652 073 turystów, o 14,6 proc. więcej niż w roku 2016, kiedy odnotowano ich 3 186 531. To rekordowy roczny wzrost w historii cypryjskiej turystyki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce
  • Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.

Reklama

piątek, 24 lipiec 2015 15:53

Karta Tatrzańska przebojem sezonu

Napisane przez AG

Przez pierwsze 55 dni sezonu letniego, w Tatrach Wysokich na Słowacji wydano 5,5 tysiąca kart turystycznych. Umożliwia ona 55 rodzajów zniżek i darmowych możliwości korzystania z usług oraz rabaty w 120 obiektach noclegowych.

Największą grupę korzystającą z karty są oczywiście Słowacy – 50 proc., na drugi miejscu są Czesi – 35 proc.

Lenka Maťašovská, dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Tatry Wysokie, powiedziała: „Z tygodnia na tydzień rośnie liczba wydawanych kart. Na popularność Tatr i karty ma na pewno dużo lepsza niż przed rokiem pogoda. Nasi goście korzystają z karty głównie ze względu na zniżki na kolejki. Duża zaletą karty jest to, ze każdy jej posiadacz ma automatycznie ubezpieczenie za cały okres pobytu."

Kartę Tatrzańską może otrzymać każdy, kto wykupi nocleg w Tatrach Wysokich. Upoważnia choćby do 25 proc. zniżki przy wstępie do aquaparku w Popradzie, do zniżek na kolejkę nad Kamienny Staw oraz na Łomnicę a także na wyciąg w Szczyrbskim Jeziorze. Dzięki niej turysta mniej płaci za wstęp do muzeów, korzystanie z wypożyczalni sprzętu. Każdy gość obiektu, który jest partnerem projektu Karta Tatrzańska, otrzymuje kartę w recepcji.
Gospodarze spodziewają się, ze do końca sezonu letniego wydadzą ok. 20 tysięcy kart.

Pełna lista obiektów noclegowych oferowanych przez karty, jest widoczna w www.regiontatry.sk.