Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 24 lipiec 2015 15:53

Karta Tatrzańska przebojem sezonu

Napisane przez AG

Przez pierwsze 55 dni sezonu letniego, w Tatrach Wysokich na Słowacji wydano 5,5 tysiąca kart turystycznych. Umożliwia ona 55 rodzajów zniżek i darmowych możliwości korzystania z usług oraz rabaty w 120 obiektach noclegowych.

Największą grupę korzystającą z karty są oczywiście Słowacy – 50 proc., na drugi miejscu są Czesi – 35 proc.

Lenka Maťašovská, dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Tatry Wysokie, powiedziała: „Z tygodnia na tydzień rośnie liczba wydawanych kart. Na popularność Tatr i karty ma na pewno dużo lepsza niż przed rokiem pogoda. Nasi goście korzystają z karty głównie ze względu na zniżki na kolejki. Duża zaletą karty jest to, ze każdy jej posiadacz ma automatycznie ubezpieczenie za cały okres pobytu."

Kartę Tatrzańską może otrzymać każdy, kto wykupi nocleg w Tatrach Wysokich. Upoważnia choćby do 25 proc. zniżki przy wstępie do aquaparku w Popradzie, do zniżek na kolejkę nad Kamienny Staw oraz na Łomnicę a także na wyciąg w Szczyrbskim Jeziorze. Dzięki niej turysta mniej płaci za wstęp do muzeów, korzystanie z wypożyczalni sprzętu. Każdy gość obiektu, który jest partnerem projektu Karta Tatrzańska, otrzymuje kartę w recepcji.
Gospodarze spodziewają się, ze do końca sezonu letniego wydadzą ok. 20 tysięcy kart.

Pełna lista obiektów noclegowych oferowanych przez karty, jest widoczna w www.regiontatry.sk.