Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce

Reklama

środa, 22 lipiec 2015 13:21

Do Wiednia na 25. Festiwal Filmu Muzycznego

Napisane przez MG
Do Wiednia na 25. Festiwal Filmu Muzycznego stadt wien marketing

Codziennie po zapadnięciu zmroku na wiedeńskim Placu Ratuszowym można posłuchać utworów klasycznych w wykonaniu światowych gwiazd, zobaczyć liczne przedstawienia baletowe, oraz pokazy tańca współczesnego. To wszystko w ramach Festiwalu Filmu Muzycznego.

Tegoroczny jubileuszowy, 25. Festiwal Filmu Muzycznego w Wiedniu to dwa wakacyjne miesiące wypełnione muzyką filmową, operą, muzyką pop i jazzem. Wszystko w bajkowej scenerii wiedeńskiego Ratusza i przy nieodpłatnym wstępie, a do tego wzbogacone ofertą kulinarną.

Wielbiciele opery cieszą się na występ Anny Netrebko i Rolanda Villazón w „Cyganerii" Pucciniego oraz w „Napoju miłosnym" Donizettiego, a także Thomasa Hampsona w „Simon Boccanegra" Verdiego. Również znane melodie z „Carmen" Bizeta i „Czarodziejskiego fletu" Mozarta zaostrzają ochotę na operę. „Rigoletto" Verdiego będzie transmitowany z Wiedeńskiej Opery na żywo.

Dwie operetki Emmericha Kálmána, „Księżniczka czardasza" oraz „Hrabina Marica", zapewnią ucztę dla ucha. W ramach festiwalu rozbrzmi również majstersztyk muzyki klasycznej - koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich z 2015 roku pod batutą Zubina Mehta.
Nie zabraknie również jazzu z nagraniami legendarnych wykonawców jak Frank Sinatra, Eric Clapton, Chick Corea, Omara Portuondo oraz Tony Bennet i Lady Gaga. Emitowane będą również koncerty muzyki pop, jak np. Elton John, Pink Floyd, Celine Dion, Queen, Bob Marley, Depeche Mode, Zucchero i Elvis Presley, który w tym roku obchodziłby swoje 80 urodziny.
www.filmfestival-rathausplatz.at