Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 22 lipiec 2015 13:21

Do Wiednia na 25. Festiwal Filmu Muzycznego

Napisane przez MG
Do Wiednia na 25. Festiwal Filmu Muzycznego stadt wien marketing

Codziennie po zapadnięciu zmroku na wiedeńskim Placu Ratuszowym można posłuchać utworów klasycznych w wykonaniu światowych gwiazd, zobaczyć liczne przedstawienia baletowe, oraz pokazy tańca współczesnego. To wszystko w ramach Festiwalu Filmu Muzycznego.

Tegoroczny jubileuszowy, 25. Festiwal Filmu Muzycznego w Wiedniu to dwa wakacyjne miesiące wypełnione muzyką filmową, operą, muzyką pop i jazzem. Wszystko w bajkowej scenerii wiedeńskiego Ratusza i przy nieodpłatnym wstępie, a do tego wzbogacone ofertą kulinarną.

Wielbiciele opery cieszą się na występ Anny Netrebko i Rolanda Villazón w „Cyganerii" Pucciniego oraz w „Napoju miłosnym" Donizettiego, a także Thomasa Hampsona w „Simon Boccanegra" Verdiego. Również znane melodie z „Carmen" Bizeta i „Czarodziejskiego fletu" Mozarta zaostrzają ochotę na operę. „Rigoletto" Verdiego będzie transmitowany z Wiedeńskiej Opery na żywo.

Dwie operetki Emmericha Kálmána, „Księżniczka czardasza" oraz „Hrabina Marica", zapewnią ucztę dla ucha. W ramach festiwalu rozbrzmi również majstersztyk muzyki klasycznej - koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich z 2015 roku pod batutą Zubina Mehta.
Nie zabraknie również jazzu z nagraniami legendarnych wykonawców jak Frank Sinatra, Eric Clapton, Chick Corea, Omara Portuondo oraz Tony Bennet i Lady Gaga. Emitowane będą również koncerty muzyki pop, jak np. Elton John, Pink Floyd, Celine Dion, Queen, Bob Marley, Depeche Mode, Zucchero i Elvis Presley, który w tym roku obchodziłby swoje 80 urodziny.
www.filmfestival-rathausplatz.at