Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
Zmiana rzecznika Rainbow
Obowiązki PR w Rainbow przejmie Emilia Bratkowska.
Czytaj więcej...
PIT chwilowo bez rzecznika
Z funkcji rzecznika prasowego Polskiej Izby Turystyki zrezygnowała Marzena Markowska
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • Zmiana rzecznika Rainbow
  • PIT chwilowo bez rzecznika
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

sobota, 11 lipiec 2015 13:09

Indie czekają na Polaków

Napisane przez AG
Indie czekają na Polaków archiwum incredibleindia

W 2014 roku 25 tysięcy Polaków odwiedziło Indie. Jesteśmy w drugiej dziesiątce pod względem liczby turystów. Indie jednak widzą w Polsce rynek perspektywiczny i chcą współpracować z naszą branżą turystyczną.

W ubiegłym roku najwięcej turystów przyjechało do Indii z: Stanów Zjednoczonych, Sri Lanki, Niemiec, Francji, Japonii i Rosji.

Girish Shankar sekretarz z indyjskiego ministerstwa turystyki, powiedział: „Jednym z elementów naszej polityki turystycznej jest e-wiza. Od oczątku roku do 31 maja, e-wizę turystyczną do Indii (eTV) kupiło 1 010 657 turystów. W analogicznym okresie roku 2014 wykupiono tylko 9 841 e-wiz. e-wiza turystyczna została udostępniona turystom z 43 krajów w listopadzie 2014 roku, w styczniu tego roku dołączono mieszkańców Gujany i Sri Lanki, w maju zaś kolejnych 31 państw.
Tylko w maju 201 5 roku, turyści odwiedzający Indie wykupili 15 658 e-wiz (w 201 4 – 1 833). Łącznie wizę elektroniczną mogą kupić obywatele 77 krajów, podczas, gdy w ubiegłym roku o tej porze – tylko dziesięciu. Do końca roku chcemy ją udostępnić obywatelom 15 krajów.
Nasze plany marketingowe i promocyjne w Polsce to przede wszystkim workshopy z udziałem przedstawicieli polskiej branży turystycznej, umieszczanie materiałów promocyjnych w internecie i prasie, udział w targach turystycznych TT Warsaw. Nasze biuro ds. turystyki odpowiedzialne m.in. za Polskę mieści się na razie we Frankfurcie, ale cieszylibyśmy się, gdyby kiedyś powstała podobna placówka w Warszawie. Na pewno liczba polskich turystów zwiększy się, kiedy rozpocznie się współpraca code share między naszym narodowym przewoźnikiem Air India a LOT-em."