Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Wakacje.pl: salon sprzedaży nr 100
Działający od 19 lat na polskim rynku największy agent turystyki zorganizowanej otworzył w miniona sobotę w Osielsku 100. biuro sprzedaży.
Czytaj więcej...
Wrocław, European Best Destination
Wrocław zwyciężył w międzynarodowym konkursie European Best Destination 2018, zdobywając ponad 41 tysięcy głosów. Jedyny reprezentant Polski w tegorocznej edycji konkursu otrzymał głosy ze 146 krajów.
Czytaj więcej...
Czego trzeba hotelom z Gdańska?
Jeśli masz hotel w Trójmieście, jesteś z pewnością przyzwyczajony do wysokich wymagań ze strony klientów. Sprawdź, jak zaoferować im wyjątkowy pakiet dodatkowych usług.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Wakacje.pl: salon sprzedaży nr 100
  • Wrocław, European Best Destination
  • Czego trzeba hotelom z Gdańska?

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 10 lipiec 2015 10:26

Dobry początek roku światowej turystyki

Napisane przez MG
Dobry początek roku światowej turystyki AG

Według najnowszego barometru Światowej Organizacji Turystycznej (UNWTO), ruch turystyczny na świecie do końca kwietnia tego roku wzrósł w porównaniu do pierwszych czterech miesięcy 2014 roku o 4 proc.

Prognozy na następne cztery miesiące również są dobre, UNWTO spodziewa się, że do końca sierpnia odnotuje prawie pół miliona turystów.
Do końca kwietnia podróżowało i nocowało na świecie 332 mln ludzi, to o 16 mln więcej niż rok temu o tej samej porze.
Wzrost liczby turystów odnotowano prawie we wszystkich regionach – w obu Amerykach wyniósł on 6 proc., w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie wyniósł 4 – 5 proc.
Jeśli chodzi o subregiony, to Oceania i Ameryka Południowa mogą pochwalić się wzrostem o 8 proc., Karaiby i Europa Środkowo-Wschodnia o 7 proc. Jedynym regionem, który odnotował spadek jest Afryka – minus 6 proc.

Sekretarz generalny UNWTO Taleb Rifai, powiedział: „Sektor turystyki na całym świecie dynamicznie się rozwija i to mimo wielu niepokojów w różnych regionach. To wyjątkowa gałąź gospodarki, odporna bardziej od innych, przyczyniająca się coraz bardziej do rozwoju wielu krajów na całym globie. Coraz więcej rządów przekonuje się, że turystyka daje miejsca pracy i przyczynia się do rozwoju społeczno-gospodarczego."