Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 23 grudzień 2013 23:23

Katalonia najbardziej popularnym regionem Hiszpanii

Napisane przez AG
Taras widokowy na wzgórzu Montjuic Taras widokowy na wzgórzu Montjuic AG

W pierwszych jedenastu miesiącach 2013 Katalonia była ulubionym wśród turystów zagranicznych regionem w Hiszpanii. W pierwszych jedenastu miesiącach tego roku Katalonię odwiedziło 14 838 018, co stanowi 25,8 proc. wszystkich turystów odwiedzających Hiszpanię i wzrost o 7,4 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku 2012.

W samym listopadzie Katalonia gościła 836 654 zagranicznych turystów i tylko na Wyspach Kanaryjskich odnotowano ich w tym miesiącu więcej – 1 073 759.
Również hotele zanotowały w listopadzie wzrost rezerwacji, w Hiszpanii o 8,6 proc., w Katalonii – o 4,1 proc. (o 80 100 noclegów więcej). Liczba noclegów w listopadzie w Katalonii wzrosła z 1 946 915 w roku 2012 do 2 027 038 w roku 2013. Większość zagranicznych turystów pochodzi z Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec, również liczba turystów z Rosji i Belgii wzrosła znacząco.
W oczach turystów hiszpańskich Katalonia była czwartym preferowanym regionem pod względem turystycznym, po Andaluzji, Madrycie i Walencji.
Według hiszpańskiego Instytut Statystyki (INE), w hotelach hiszpańskich w listopadzie zarejestrowano 15 milionów noclegów. Liczba gości krajowych wzrosła o 12,7 proc. zagranicznych zaś o 5,9 proc. Średni pobyt trwał trzy noce (wzrost o 1,5 proc.).
Obłożenie hoteli hiszpańskich w listopadzie wyniosło 44,4 proc. w tygodniu i 50,8 proc. w weekendy.
W innych regionach najwyższe obłożenie w hotelach odnotowano na Wyspach Kanaryjskich (75,7 proc.), Ceucie (47,2 proc.) i Madrycie (46,5 proc.). Katalonia zajmuje wśród regionów ósmą pozycję z obłożeniem w wysokości 40,3 proc. Słabszy wynik spowodowany był spadkiem liczby turystów na tradycyjnie popularnych wybrzeżach - Costa Brava i Costa Dorada. Jednak Barcelona umocniła swoją pozycję w kategorii wiodących ośrodków turystycznych i stała się poważnym konkurentem dla południowej części Teneryfy i Madrytu.
Hiszpanię odwiedziło w listopadzie 3,3 mln turystów, co stanowi wzrost 9,3 proc. w stosunku do listopada 2012 roku