Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 01 lipiec 2015 01:13

Jordania walczy o turystów i zniesie opłaty wizowe

Napisane przez MG
Petra Petra AG

Jordańska Komisja Parlamentarna ds. Usług Publicznych i Turystyki przedstawiła plan całkowitego zniesienia wiz dla wszystkich osób przyjeżdżających do królestwa.

Obecnie opłaty wizowe kosztują 57 dolarów. To tylko jedna z kilku nowych inicjatyw mających za cel ożywienie turystyki w Jordanii. Planowane jest także zniesienie podatku wyjazdowego dla wylatujących z lotniska w Akabie i w Ammanie, w wysokości 21 dolarów, pod warunkiem, że turysta spędzi w Jordanii co najmniej trzy noce.

 

Narodowy przewoźnik Royal Jardanian oferuje zniżki dla wykupujących pakiety – lot i nocleg w Ammanie, Akabie i nad Morzem Martwym.
Turystyka w Jordanii ucierpiała w ostatnim czasie z powodu sytuacji w Syrii, Iraku i Strefie Gazy. Ministerstwo Turystyki i Starożytności Jordanii i Starożytności poinformowało, że liczba gości zagranicznych nocujących, jak i odwiedzających Jordanie na jeden dzień, spadła z 8,2 mln w 2010 roku do 5,3 mln w roku ubiegłym.

Minister turystyki i starożytności, Nayef Al Fayez powiedział: „Musimy podejmować działania. które zachęcą turystów do zaplanowania podróży do Jordanii. Musimy przekonać zagranicznych gości, że Jordania to nie Syria ani Strefa Gazy i że jest u nas bezpiecznie."