Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 30 czerwiec 2015 15:35

Grecja - turyści nie bójcie się

Napisane przez AG
Plaża na Kos Plaża na Kos KG

Grecki rząd uspokaja – nie są zagrożone wycieczki fakultatywne, transfery z lotniska do hotelu ani żadne usługi. Turyści mają nieograniczony dostęp do bankomatów i mogą wybierać gotówkę w limitach dziennych na swoich kartach debetowych i kredytowych. Codzienne ograniczenia dotyczą tylko Greków.

Nie zabraknie również gazu i benzyny na stacjach paliwowych.

Cytowany przez portal traveldailynews, przedstawiciel TUI powiedział: „Nasi klienci nie odczuwają żadnych ograniczeń w związku z sytuacją w Grecji a kraj ten wciąż jest najpopularniejszym celem wakacyjnym wśród naszych klientów.
Kryzys grecki nie dotyka gości zagranicznych. Radzimy naszym klientom wziąć ze sobą nieznaczną gotówkę, ale niezależnie od rozwoju sytuacji, wcześniej rezerwowane imprezy będą realizowane, ponieważ zostały przez nas już dawno opłacone."

Greckie ministerstwo turystyki ogłosiło, że „nie spodziewa się żadnych niedogodności dla turystów zagranicznych ani w Grecji kontynentalnej ani na Wyspach Greckich."

Dyrektor Stowarzyszenia Hotelarzy Ateńskich, Yiannis Retsos dodał: „Wszędzie są zapasy paliwa i produktów spożywczych. Goście nie będą mieli najmniejszych kłopotów z płaceniem za usługi ani z dostępem do swoich pieniędzy".