Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 29 październik 2013 13:48

Jeszcze więcej wyciągów i kolejek na Słowacji

Napisane przez AG
Jeszcze więcej wyciągów i kolejek na Słowacji archiwum SACR

Łączna kwota tegorocznych zimowych inwestycji w słowackich Tatrach (Niskich i Wysokich) przekroczy 45 milionów EURO.

Nowością w ośrodku narciarskim Jasna w sezonie 2013/2014 będzie nowa 6-osobowa kolejka krzesełkowa w rejonie Lucky, z nowej dolnej stacji Lucky do trasy zjazdowej Turisticka nr 5. Niebieska trasa zjazdowa Turisticka zostanie przedłużona aż do dolnej stacji nowej kolejki krzesełkowej na Luckach w związku z czym powstanie nowa niebieska trasa zjazdowa Lucky. Długość kolejki linowej: wyniesie 1 879,34 m, pokonywać ona będzie przewyższenie 344 m a jej przepustowość liczyć będzie 2460 osób/godz. (czas jazdy 6 min 16 sekund).
Ponadto na Chopoku zostanie otwarty wielofunkcyjny kompleks ROTUNDA. Znajdować się będzie w nim m.in. panoramiczna restauracja z kominkiem dla 100 osób, południowy taras z barem dla 200 osób, część noclegowa z 4 apartamentami dla 16 osób i recepcją, restauracja na parterze dla 60 osób oraz połączenie górnej stacji kolejki Funitel i 15 MGD Kosodrevina - Chopok z poczekalnią na wypadek złej pogody
Z kolei w Tatrzańskiej Łomnicy największą inwestycja będzie otwarcie nowej 15-osobowej kolejki gondolowej ze stacji START do stacji ŁOMNICKI STAW. Nową kolejka linową zastąpi 4-osobową kolej gondolową, która kursowała od 1995 roku i przewiozła ponad 6 milionów turystów. Kolejka umożliwi jazdę przy wietrze o prędkości do 90 km/godz. Kursować będzie 37 kabin. Długość kolejki linowej to 2 073 metrów, będzie ona pokonywać przewyższenie wynoszące 597 metrów a przepustowość będzie wynosić 2400 osób na godzinę (czas jazdy to 7 minut).
Warto zaznaczyć, że w Szczyrbskim Jeziorze w nadchodzącym sezonie otwarte będą dwie nowe trasy zjazdowe (niebieskie) o długości 2,2 km, które będą sztuczne naśnieżane.