Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 03 czerwiec 2015 11:12

Barcelona – burmistrz chce ograniczenia liczby turystów

Napisane przez AG
Bulwar La Rambla w Barcelonie Bulwar La Rambla w Barcelonie AG

Nowy burmistrz Barcelony, Ada Colau planuje wprowadzenie ograniczenie liczby turystów odwiedzających miasto.

 

Coalu powiedziała: „Jeśli nie chcemy skończyć jak Wenecja, będziemy musieli wprowadzić jakieś limity gości odwiedzających Barcelonę. Nie wiem jak długo jeszcze miasto będzie wytrzymywać wzrost liczby turystów."

Colau została wybrana burmistrzem w ubiegłym miesiącu, kiedy jej partia wygrała lokalne wybory. O tej pory głosi plan zrównoważonego rozwoju turystyki w Barcelonie, tak by nie utrudniała ona życia mieszkańcom miasta. Chciałaby na przykład limitować wstęp dużych grup turystycznych do niektórych szczególnie popularnych części starej części miasta.

Liczba turystów odwiedzających stolicę Katalonii wzrasta ciągle od 15 lat. W 2000 roku było ich 3,14 mln, zaś w 2013 już 7,57 mln. Z tego ponad sześć milionów stanowili goście zagraniczni.

W kwietniu miasto ogłosiło zakaz wchodzenia większych niż 15-osobowych grup na bulwar La Rambla. W piątki i soboty, między 8 rano a 15, miejscowi robią tu zakupy i miasto uważa, że powinna być ograniczona liczba dużych grup turystycznych.
We wrześniu ubiegłego kilka razy mieszkańcy Barcelony urządzali demonstracje przeciwko nadmiernej obecności turystów. Między innymi 300 osób urządziło hałaśliwą demonstrację pod Sagrada Familia.