Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce

Reklama

środa, 03 czerwiec 2015 11:12

Barcelona – burmistrz chce ograniczenia liczby turystów

Napisane przez AG
Bulwar La Rambla w Barcelonie Bulwar La Rambla w Barcelonie AG

Nowy burmistrz Barcelony, Ada Colau planuje wprowadzenie ograniczenie liczby turystów odwiedzających miasto.

 

Coalu powiedziała: „Jeśli nie chcemy skończyć jak Wenecja, będziemy musieli wprowadzić jakieś limity gości odwiedzających Barcelonę. Nie wiem jak długo jeszcze miasto będzie wytrzymywać wzrost liczby turystów."

Colau została wybrana burmistrzem w ubiegłym miesiącu, kiedy jej partia wygrała lokalne wybory. O tej pory głosi plan zrównoważonego rozwoju turystyki w Barcelonie, tak by nie utrudniała ona życia mieszkańcom miasta. Chciałaby na przykład limitować wstęp dużych grup turystycznych do niektórych szczególnie popularnych części starej części miasta.

Liczba turystów odwiedzających stolicę Katalonii wzrasta ciągle od 15 lat. W 2000 roku było ich 3,14 mln, zaś w 2013 już 7,57 mln. Z tego ponad sześć milionów stanowili goście zagraniczni.

W kwietniu miasto ogłosiło zakaz wchodzenia większych niż 15-osobowych grup na bulwar La Rambla. W piątki i soboty, między 8 rano a 15, miejscowi robią tu zakupy i miasto uważa, że powinna być ograniczona liczba dużych grup turystycznych.
We wrześniu ubiegłego kilka razy mieszkańcy Barcelony urządzali demonstracje przeciwko nadmiernej obecności turystów. Między innymi 300 osób urządziło hałaśliwą demonstrację pod Sagrada Familia.