Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 20 maj 2015 11:33

Francja promuje się miastami

Napisane przez MG
Ambasador Francji Pierre Buhler na wernisażu wystawy w Pałacu Na Wodzie Ambasador Francji Pierre Buhler na wernisażu wystawy w Pałacu Na Wodzie MZ

Na ogrodzeniu Łazienek Królewskich w Warszawie zawisły 62 fotografie przedstawiające francuskie miasta. Polska jest pierwszym krajem, po Francji, w którym wystawa "Dziedzictwo miast francuskich" jest pokazywana.

Na wernisażu otwierającym wystawę, w Pałacu na Wodzie, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie, Tadeusz Zielniewicz, powiedział m.in. :"Pomysł przeniesienia tej wystawy z Ogrodów Luksemburskich w Paryżu do Łazienek Królewskich w Warszawie, narodził się rok temu podczas rozmowy z ambasadorem Francji. Chciałbym podziękować zarówno jemu, jak i panu Martinowi Malvy, prezesowi Stowarzyszenia Miast, Obszarów Sztuki i Historii oraz Miast z Sektorami Chronionymi i Zachowanymi. Jak sądzę, wystawa przybliży mieszkańcom Warszawy, ale i turystom odwiedzającym stolicę, poznanie miast Francji i jej mieszkańców."

Ambasador Francji Pierre Buhler powiedział m.in. : „Po raz pierwszy wystawa Dziedzictwo miast francuskich wyjechał poza Francję. Cieszę się, ze jest pokazywana właśnie w Warszawie. Łazienki Królewskie są wspaniałą oprawą dla 62 fotografii. Te 62 fotografie różnych miast francuskich maja zaprosić do odwiedzenia tych miejsc. Nasze dziedzictwo miast to nie tylko zachowana historii, kultura z przeszłości, to także kawałek naszego obecnego życia.
Wystawa to świetna promocja Francji w Polsce. Jesteśmy już piątym kierunkiem turystycznym dla Polaków, w 2013 roku, Francję odwiedziło o 56 proc. więcej polskich turystów niż w roku 2012. Turystyka jest jednym z priorytetów naszej ambasady a wystawa jest jednym z działań mających promować Francję wśród Polaków. Cieszę się, że po Warszawie, odwiedzi też inne polskie miasta."

Martin Malvy skomentował: „Na wystawie nie pokazujemy Francji wielkich zabytków. To Francja miast i krajobrazów miejskich. Przede wszystkich zachowanych krajobrazów, co w obecnym pędzącym do przodu świecie, jest szczególnie cenne. Jesteśmy dumni z tego dziedzictwa, które udało się zachować i szczęśliwi, ze możemy go pokazać w Warszawie."

Wystawę fotografii „Dziedzictwo miast francuskich" w Muzeum Łazienki Królewskie można oglądać do 7 czerwca. Zdjęcia zawieszone są na ogrodzeniu Parku od strony Alei Ujazdowskich.
Stowarzyszenie Miast, Obszarów Sztuki i Historii oraz Miast z Sektorami Chronionymi ANVPAH&VSS), pomysłodawca wystawy, zrzesza prawie 200 samorządów zaangażowanych w prace nad ochroną i zachowaniem narodowego dziedzictwa we Francji. Wystawa powstała dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia i współpracy z miastami i regionami Francji, które zapraszają nas do odkrywania zabytków, krajobrazów, placów, miejsc spotkań.