Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 20 maj 2015 09:56

Egipt chce 20 mln turystów w 2020 roku

Napisane przez AG
Kolosy Memnona Kolosy Memnona AG

W pierwszym kwartale tego roku liczba turystów odwiedzających Egipt wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem roku 2014, o 6,9 proc.

Minister turystyki Egiptu, Khaled Ramy, powiedział: „Nasz plan strategiczny zakłada osiągnięcie do roku 2020, liczby 20 milionów turystów. Oznacza to, że w ciągu najbliższych czterech i pół roku musimy corocznie osiągać dwucyfrowy wzrost liczby gości. W tym roku prognozy są optymistyczne, liczba rezerwacji na sezon letni jest wyższa od ubiegłorocznej o 15 – 20 proc. Mam nadzieję, że w przyszłym roku osiągniemy liczbę turystów z roku 2010 (był to rekordowy rok dla turystyki egipskiej – 14,7 mln turystów).

Przypomnijmy, że w tak udanym dla nas roku 2010, dochody z turystyki wyniosły 12,5 mld dolarów, w ubiegłym roku osiągnęły tylko 7,3 mld. Chcemy, by w 2020 roku wyniosły one 26 mld. Jak tego dokonać. Przede wszystkim chcemy wydłużyć średni czas pobytu w Egipcie. Chcemy wypromować dwutygodniowe wakacje: tydzień rejsu po Nilu i tydzień odpoczynku nad Morzem. Chcemy również doprowadzić do zwiększenia średnich wydatków turystów w naszym kraju, w ubiegłym roku wydawali oni średnio 77 dolarów na dzień, naszym celem jest 100 dolarów."