Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 29 kwiecień 2015 13:23

Hiszpania – rekordowy I kwartał

Napisane przez AG
Park Gaudiego w Barcelonie Park Gaudiego w Barcelonie AG

W pierwszych trzech miesiącach tego roku, Hiszpanię odwiedziło 10,6 mln turystów, oznacza to wzrost o 5,3 proc. w stosunku do pierwszego kwartału roku 2014.

Największy wzrost liczby turystów w porównaniu do roku ubiegłego, zanotowano w Andaluzji (+14,2 proc.) i na Balearach (+24,2 proc.).

W marcu Hiszpanię odwiedziło 4,2 mln turystów zagranicznych, o 6,7 proc. więcej niż w marcu 2014 roku. Najbardziej wzrosła liczba Brytyjczyków (o 23,4 proc.), których w marcu odnotowano 896 tys.

W pierwszym kwartale, to właśnie Wielka Brytania stanowiła największy rynek dla Hiszpanii – 18,9 proc. wszystkich gości (wzrost w stosunku do pierwszegokwartału 2014 roku o 9,5 proc.). Na drugim miejscu znalazły się Niemcy (15,6 proc. wszystkich gości i wzrost o 1,2 proc.), na trzecim Francja (15,5 proc i spadek o minus 0,6 proc.).

Goście z krajów skandynawskich stanowili 10,7 proc. wszystkich turystów (spadek o 6,3 proc.), Włosi – 6 proc. (wzrost o 16,9 proc.), Holendrzy – 3,6 proc. (spadek o minus 3,4 proc.). Najbardziej spadła liczba Rosjan – o minus 24,9 proc., znajdują się oni na 12. Miejscu (1,1 proc. wszystkich gości)
Najchętniej odwiedzanym w I kwartale regionem były Wyspy Kanaryjskie – 29,6 proc (3,1 mln turystów, następnie Katalonia – 25,3 proc. (2,7 mln), Andaluzja – 14,2 proc. (1,3 mln), Madryt – 9,8 proc. (1 mln), Walencja – 8,8 proc. (932 tys).