Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 21 kwiecień 2015 11:33

2 maja świętem flagi w Polsce i w Tunezji

Napisane przez MG

„Jesteśmy Tunezją" to oficjalna nazwa wydarzenia, które zostanie zapisane na kartach Księgi rekordów Guinessa - Tunezyjczycy rozwiną największą flagę świata.

Flaga ma powierzchnię 104 544 metrów kwadratowych, czyli równoważność 19 boisk do piłki nożnej. Waży 12,6 tony a materiał w 100 proc. został wyprodukowany w Tunezji. 80 kilometrów kawałków zostało połączonych w jedną całość, która ma długość 396 metrów i szerokości na 264 metrów.

Pięć ciężarówek, przetransportuje materiał z Kairouan na południe kraju do Onk Jemal/Mos Espa. Sto osób pracuje 24 godziny na dobę od 15 dni, aby ją rozłożyć na 2 maja, kiedy to Tunezyjczycy rozwiną największą flagę świata. „Ahna Tounes", czyli „Jesteśmy Tunezją" to oficjalna nazwa wydarzenia, które zostanie zapisane na kartach Księgi rekordów Guinessa.

2 maja, czyli w Narodowe Święto Flagi w Polsce, Tunezja połączy się symbolicznie z naszym krajem, gdyż tego dnia ok. 6 tysięcy osób rozwinie w Tunezji największą flagę na świecie i pobije tym samym rekord świata.
Największa flaga na świecie jest wydarzeniem, które nie tylko ma być pobiciem rekordu Guinessa i ciekawą anegdotką, ale jest też wyrazem dumy z tego, że Tunezyjczycy mogą działać razem i osiągnąć rzecz wielką, wspólnymi siłami i w atmosferze przyjaźni.